Mauricio, czyli wybory - Eduardo Mendoza  | okładka
Znak literanova

Mauricio, czyli wybory Eduardo Mendoza

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2008-03-28

ISBN: 978-83-240-0982-4
EAN: 9788324009824
Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz
Tytuł oryginalny: Mauricio o las elecciones primarias
Liczba stron: 372
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 124 x 195 mm
Cena katalogowa: 35,00 zł
Tłumaczenie: Marzena Chrobak

35,00 zł 23,80 zł

Produkt niedostępny

Opis

Mendoza na gorzko

Tym razem mamy do czynienia z poważną powieścią o wyborach - nie tylko politycznych, ale przede wszystkim życiowych. Tytułowy bohater jest przeciętnym trzydziestolatkiem. Z zawodu dentysta, nie ma wielkich ambicji ani oczekiwań. Sam uważa się za osobę dość nudną i bez polotu. Kiedy członkowie Socjalistycznej Partii Katalonii proponują mu miejsce na liście wyborczej, jest zaskoczony, ale zgadza się kandydować. To zapoczątkuje cały szereg wydarzeń, które w istotny sposób wpłyną na życie bohatera. W jego orbicie znajdą się dwie kobiety, między którymi też będzie musiał wybierać... 

Tłem powieści jest pofrankistowska Hiszpania - a dokładniej ukochana przez pisarza Barcelona - w czasie, kiedy ubiegała się o organizację igrzysk olimpijskich. Na oczach bohaterów umierają rewolucyjne ideały, a ich miejsce zajmują cyniczne rozgrywki polityczne i podejrzane interesy.

Niewesoła opowieść o miłości i polityce.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wirtuozeria!

2008-04-02
Niesamowicie trafne studium ludzkich postaw i zachowań, podejmowanych przez bohaterów schematów decyzyjnych oraz dylematów moralnych...

Powieść pełna Barcelony

2010-07-29
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pana Mendozy. Swego czasu kupiłam książkę w promocji wydawnictwa Znak i do tej pory nie miałam okazji przeczytać. Kupiłam, ponieważ słyszałam, że jego pisanie jest naprawdę przyjemne, no i oczywiście zbieram wszystkie książki z Barceloną w tle. Książka jakże inna według recenzji i znawców od jego poprzednich oraz najnowszej książki.

Skomplikowany świat dentysty

2010-04-27
Eduardo Mendoza to jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy hiszpańskich. Zadebiutował sensacyjną powieścią „Prawda o sprawie Savolty" w 1975 roku, jednak w naszym kraju znany jest przede wszystkim z prześmiewczej trylogii detektywistycznej: "Przygoda fryzjera damskiego", "Sekret hiszpańskiej pensjonarki", "Oliwkowy labirynt", której głównym bohaterem jest niezbyt rozgarnięty uciekinier z zakładu psychiatrycznego, barceloński lump... Te trzy książki określane były mianem "literackiego pijaństwa", czy równie ciekawie - "powieściowego chuligaństwa".

Mała szkoła życia

2009-02-26
"Mauricio, czyli wybory", to powieść poruszająca problem braku umiejętności podejmowania decyzji. Mauricio, to taki człowiek podobny, chyba do większości z nas. Czasem ma się ochotę skarcić go, za jego ciągłe wątpliwości, za to, że nie potrafi przyjąć konkretnego stanowiska w określonych sytuacjach, a przez to daje się wciągać w sprawy i zdarzenia, które nie powinny go w ogóle dotyczyć.

Nostalgiczny portret

2008-12-02
To trudna książka. Ale nie do czytania, tylko do recenzowania. Niby nie niesie ze sobą nic specjalnego, nic interesującego, ot, taka sobie opowieść o pofrankistowskiej Hiszpanii, z trzydziestoletnim dentystą w roli głównej. Jednak instynktownie się czuje, że coś w tym wszystkim jest. Tylko co?

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.