Narrenturm - Andrzej Sapkowski | okładka
Oprawa miękka
ISBN: 83-7054-153-4
EAN: 9788370541538
Liczba stron: 588
Wydawnictwo: SuperNowa
Format: 120x190mm
Cena katalogowa: 46,20 zł
Rok wydania: 2002

46,20 zł 33,34 zł

Produkt niedostępny

Opis

„A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.”

W Roku Pańskim 1420 koniec świata nie nastąpił. Nie nastały Dni Kary i Pomsty poprzedzające nadejście Królestwa Bożego. Świat nie zginął i nie spłonął. Przynajmniej nie cały. Ale i tak było wesoło. Zwłaszcza Reinmarowi z Bielawy, zwanemu także Reynevanem, uczonemu medykowi i zielarzowi, który mógł się pochwalić więzami krwi z wieloma możnymi ówczesnego świata.
Ów młodzieniec zakochał się w pięknej i temperamentnej żonie śląskiego rycerza. W związku z tym przeżywa on niezapomniane chwile miłosnych uniesień. Do czasu, kiedy wyłamując drzwi, wdzierają się do komnaty krewniacy zdradzanego małżonka. W tym momencie Reynevanowi przestaje być wesoło. Komentując Reynevanową skłonność do zakochiwania się, Zawisza Czarny.

Fragment książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Świetni bohaterowie + świetna narracja

2019-08-14
Zdecydowanie jest to jedna z lepszych powieści Andrzeja Sapkowskiego.
Realia historyczne, wartka akcja i konkretna dawka humoru iście w stylu Sapkowskiego sprawiły, że książkę, jak i resztę serii czytałam z przyjemnością. Przy niektórych fragmentach nie mogłam powstrzymać śmiechu.
Myślę, że ogromnym plusem są również bohaterowie. Każdy z nich osobno jest nardzo dobrze opisany, ma swój insywidualny charakter, a osobno - każdy z nich wzajemnie się uzupełnia.
"Narrenturm" polecam każdemu!

Wciąga

2019-08-14
W tej książce nie znajdziemy świata tego rodzaju jaki znamy z książek o Geralcie. Owszem, początkowo nie spodobało mi się to, zwłaszcza, że byłam świeżo po przeczytaniu całej sagi Sapkowskiego. Jednak ,,Narrenturm" szybko mnie wciągnęła. Przeczytałam te niemal 600 stron na raz właściwie. Mam zamiar jak najszybciej sięgnąć po kolejne części "Trylogii husyckiej", ale już teraz jestem przekonana, że będzie ona równie wyśmienita co pierwszy tom!

„Narrenturmu” Andrzej Sapkowski

2015-11-27

Po cyklu książek i opowiadań o przygodach wiedźmina, Geralda z Rivii, Andrzej Sapkowski stworzył nową sagę, „Trylogię husycką”.  Pierwszy tom tego cyklu nosi tytuł „Narrenturmu”.  Tytuł książki oznacza „Wieże błaznów”. Tak w średniowieczu nazywano miejsce, w którym byli trzymani ludzie chorzy umysłowo.

W tej trylogii Andrzej Sapkowski zawarł powieść historyczną z elementami fantastyki. Akcja rozgrywa się w późnym średniowieczu, mniej więcej w XV wieku i jest umiejscowiona głównie na terenach Śląska. Konstrukcja świata zawiera, z jednej strony krwawe wojny religijno-polityczne, które znamy z historii tego okresu, a z drugiej pokazuje magiczny świat czarowników, alchemików i nadprzyrodzonych stworzeń, zaczerpniętych zarówno z folkloru słowiańskiego, jak i chrześcijańskiego. Pojawiają się tu kuddlery,  utopce, anioły. Pomimo, że czarownictwo jest karane śmiercią przez papieża i podległą mu inkwizycja, oraz podobna kara czeka na magów ze strony husytów, to i tak wielu trudni się tworzeniem czarodziejskich wywarów i amuletów. W tym również główny bohater trylogii, Reynevan, choć jeśli chodzi o magię, to jest on dość nieudolnym czarnoksiężnikiem. W „Trylogii husyckiej” pojawiają się postacie historyczne, takie jak Zawisza Czarny z Garbowa, Mikołaj z Kuzy, Jan Ziźka czy Jan Gutenberg.  

Tłem dla całej historii jest czas wojen husyckich (1419-1436). Były to wojny o charakterze religijnym prowadzone pomiędzy Luksemburgami i popierającym ich papieżem, a uważanymi za heretyków, husytami, związanymi ze spalonym na stosie, Janem Husem. Konflikty odbywały się na terenach Królestwa Czech.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.