Nic bardziej mylnego! - Radosław Kotarski  | okładka
Znak literanova

Nic bardziej mylnego! Radosław Kotarski

Pierwsze wydanie: 2015-10-19

ISBN: 978-83-240-3552-6

Liczba stron: 300

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205

Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 26,99 zł


Opis

Pogromca absurdów rozprawia się z popularnymi mitami

Czy faktycznie Napoleon był niski? Czy naprawdę wykorzystujemy tylko 10% możliwości naszego mózgu? Czy rzeczywiście zjadamy kilka pająków rocznie podczas snu? Czy to prawda, że seks przed zawodami odbiera szansę na złoty medal? Czy należy odczekać 48 godzin przed zgłoszeniem zaginięcia osoby?
Nic bardziej mylnego!

RADEK KOTARSKI, twórca POLIMATÓW,
prowadzący jeden z najpopularniejszych kanałów na YouTube,
autor popularnonaukowych programów telewizyjnych,
nieustraszony pogromca absurdów
rozprawia się z PIĘĆDZIESIĘCIOMA POPULARNYMI MITAMI

#POLIMATY #HISTORIA #CIEKAWOSTKI #NAUKA #MITY


Radek Kotarski - popularyzator wiedzy, twórca webshow Polimaty i programów telewizyjnych, gdzie wyjaśnia najdziwniejsze i nieodkryte zjawiska, odpowiada na najbardziej szalone pytania i prowokuje do samodzielnego myślenia.

Polecane bestsellery

Obejrzyj zapowiedź książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Mitów już nie ma....

2016-02-15 mity zostały już tylko greckie :)
Biję się w pierś. Radka Kotarskiego nie znałam. Dopiero, gdy wpadła mi w ręce jego książka "Nic bardziej mylnego", dowiedziałam się o istnieniu "Polimatów" - kultowego kanału na YouTube. Lektura tej książki pozwoliła mi więc odnaleźć się w towarzystwie ;) A tak poważnie - ta książka nasunęła mi myśl, że oto mamy do czynienia z nowym Bogusławem Wołoszańskim, który spogląda rewolucyjnie na edukację i wiedzę. Wiedzę podaje lekko i przystępnie. W czasach, gdy mizerne są walory edukacyjne telewizji a internet jest pełen bezwartościowych czy wręcz nieprawdziwych informacji taki człowiek jak Radek Kotarski jest nie do przecenienia. Jedyny rozdział jakiego nie byłam w stanie przebrnąć w tej książce to "Jedz, zwymiotuj, jedz dalej". Opisy były takż rzetelne, że nie dałam rady. Fajna jest bibliografia z tyłu książki, jeśli ktoś chce zgłębiać dalej dany temat. Polecam i dla starszych i dla młodszych.

Książka dla każdego

2016-02-12 Kiedy wpadła mi w ręce książka Radka Koterskiego mogłem spodziewać się mniej więcej co w niej będzie. Autor popularnych Polimatów przedstawia nam 50 popularnych mitów, o których każdy z nas słyszała, a potem rozkłada ten mit na czynniki pierwsze, co w ostatecznym rozrachunku skutkuje obaleniem mitu. Książka jest napisana w bardzo przystępnym języku i czyta się ją bardzo przyjemnie, nie raz uśmiechając się pod nosem.

Zapraszam do przeczytania całej recenzji i obserwacji bloda -> http://przeczytali.blogspot.com/2016/02/nic-bardziej-mylnego-radek-kotarski.html

Nic bardziej mylnego!

2016-02-12 Byłam bardzo ciekawa książki. Znam "Polimaty" na youtube, Podróże z historią w tv; przyszła kolej na książkę.
Książka obala mity krążące w społeczeństwie. Autor dotyka różnych dziedzin i bardzo sprawnie radzi sobie z rozwiązaniem wątpliwości.
Polecam, szczególnie tym, którzy nie chcą/nie mają czasu na wchodzenie w fabułę a jdnocześnie mają dość wszędobylskich magazynów o niczym.
Miła odskocznia od codzienności.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.