Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego - Judyta Syrek | okładka
Znak

Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego Judyta Syrek

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2014-03-03

ISBN: 978-83-240-2877-1
EAN: 9788324028771
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: Znak
Format: 140x205
Cena katalogowa: 32,90 zł

32,90 zł 22,37 zł

Produkt niedostępny

Opis

Miłośnik pięknych kobiet, uwiedziony przez Boga.
Żołnierz i zakonnik, całkowicie oddany ludziom

Potomek rycerza spod Grunwaldu i szwedzkiego pirata, oczko w głowie matki – Kazio Badeni. Był temperamentnym dzieckiem, guwernantki miały z nim wiele kłopotów. Podczas studiów w Krakowie, jak na arystokratę przystało, miał pieniądze, własny apartament, lokaja i samochód. A w tańcu uwodził niczym Fred Astaire.

Żył beztrosko i towarzysko. Aż do pewnego czerwcowego wieczoru, kiedy to poczuł na plecach łagodny dotyk. Pod jego wpływem zamiast do klubu nocnego, poszedł do kościoła. Kilka lat później wstąpił do dominikanów.

Judyta Syrek kreśli pasjonujący portret ojca Joachima Badeniego. Z książki wyłania się czarujący arystokrata, zakonnik z ogromnym poczuciem humoru, fan Biblii i Tolkiena, ale też mistyk, który uzdrawiał przez telefon. Do końca życia kontrowersyjny i pełen sprzeczności, ale uwielbiany i szanowany.

Autorka na podstawie relacji pielęgniarki Sylwii Juszkiewicz, ojców dominikanów i własnych wspomnień w przejmujący sposób przedstawia ostatnie chwile życia Joachima Badeniego. Jej opowieść uzupełniają poruszające świadectwa osób, które doświadczyły jego opieki i modlitwy.


Galeria

Film promujący książkę

Wojciech Pszoniak

Piękna i trudna lekcja życia zadana nam wszystkim przez Pana Boga. Ten, kto ją odrobi, może czuć się szczęśliwy i spełniony.

Jan Andrzej Kłoczowski OP

Życie każdego niesie ze sobą tajemnicę znaną tylko Bogu. Jestem wdzięczny Judycie Syrek, która z taką wnikliwością opisała życie Ojca Badeniego. Nie opowiedziała biografii niezwykłego dominikanina do końca, ale zostawiła wiele miejsca dla tajemnicy.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Bo świętość, słów nie potrzebuje

2014-09-25
Ojciec Joachim Badeni od lat najmłodszych, aż do śmierci... i jeszcze dłużej?
Książka pt. „Nie bój się żyć" to opowieść o znanym dominikaninie z nieznanymi wątkami z jego życia. Judyta Syrek opisała całe życie Kazia (bo tak miał na imię zanim wstąpił do zakonu) - jako arystokraty, jako żołnierza i przede wszystkim jako kapłana.

Ekscentryczny mistyk, subtelny ewangelizator

2014-07-22
Wzbudzał różne uczucia: od fascynacji po niechęć. Dla niektórych był fenomenem współczesnego Kościoła, jednym z nielicznych w XXI wieku mistyków, dla innych złośliwym ekscentrykiem. Mówił, że ktoś, kto nie ma poczucia humoru prawdopodobnie nie ma kontaktu z Bogiem. Niewielu chyba posądziłoby go w młodości o możliwość wyboru stanu duchownego jako swojej drogi życiowej. Wystarczy wspomnieć, że jeden z zaprzyjaźnionych z rodziną księży, radził jego młodszemu bratu Karolowi ograniczyć kontakty z chłopakiem, bo „Kazio to zgnilizna moralna".

Ojciec Badeni - każdemu polecam

2014-06-26
Ojciec Joachim Badeni - ciekawa postać z ciekawą biografią. Miał oryginalne podejście do bardzo głębokich duchowych spraw - takich jak mistyka, modlitwa, tajemnica Obecności Boga w Eucharystii - a mianowicie nie oddzielał ich od życia codziennego, tylko...z nim łączył. Stąd potrafił zauważać mistykę w małżeństwie (a słynął z szczęśliwego kojarzenia małżeństw), zauważał bliski kontakt z Bogiem u małych dzieci, a nawet umiał... modlić się pod prysznicem.


Wobec takich przerażających nas spraw jak śmierć, czy koniec świata potrafił zachować spokój, a nawet optymizm - i umiał o tym w ciekawy sposób opowiedzieć...

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.