Normalni ludzie - Sally Rooney | okładka
W.A.B.

Normalni ludzie Sally Rooney

Broszurowa ze skrzydełkami
EAN: 9788328067059
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: W.A.B.
Format: 135 x 202
Cena katalogowa: 39,99 zł
Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski

39,99 zł 29,99 zł

Oszczędzasz 10,00 zł
-25 %
Zamów teraz, wyślemy w poniedziałek.

 

Nominacje Nike

 

 

Opis

Normalni ludzie kontra zhierarchizowane relacjeHistoria o trudnej miłości wplątanej w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat.
Sally Rooney udowadnia, że o miłości nie napisano jeszcze ostatniego słowa!

Marianne i Connell to normalni ludzie pochodzący z dwóch różnych światów. Obydwoje mieszkają w jednym z tych niewielkich miast, z których pragnie się jak najszybciej uciec. Chociaż chodzą do tej samej szkoły i łączy ich coś więcej to unikają swoich spojrzeń, a na korytarzu mijają się bez słowa udając, że się nie znają. Ukrywanie tej znajomości nie jest trudne. Wszystko zaczyna się komplikować w momencie, gdy pomiędzy nimi zaczyna nieśmiało budzić się uczucie.

Sprawdź również inne książki z naszej oferty, m.in.: „Linia”, „Zgiń kochanie” czy „Papierowa dziewczyna”!

Zaowiedź serialu na podstawie książki

Strona autorki w serwisie Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Przepiękna i poruszająca powieść.

2020-02-05

Bardzo mi się podobała. To niesamowicie smutna i przygnębiająca historia miłosna. Marianne to inteligentna i zamożna dziewczyna, która jest wykluczona społecznie. Natomiast Connel pochodzi z klasy robotniczej, ale za to jest bardzo popularny w szkole. Opisany związek pomiędzy Marianne i Conellem wydawał mi się tak boleśnie prawdziwy. Problemy klasowe i status społeczny powodują wiele konfliktów co bardzo dynamicznie napędza całą historię. Na studiach udaje im się spotkać ponownie. Jednak teraz role się trochę odwróciły. Marianne jest popularna, a a Connell staje coraz bardziej przygnębiony.

W książce autorka wyraźnie skrytykowała naszą ciągłą potrzebę wywarcia dobrego wrażenia na innych ludziach. Pokazuje jak wiele tragedii, które nas spotykają są spowodowane przez innych ludzi, presję otoczenia i oczekiwania społeczne.... Myślę, że warto przeczytać.

Normalni ludzie

2020-02-05
Jestem bardzo ciekawa adaptacji filmowej tej powieści. ,,Normalni ludzie'' to powieść, która po prostu przedstawia prawdę młodzieńczych doświadczeń bez filtrów nostalgii i sentymentalizmu. Zaprasza cię do poznania psychiki dwójki bohaterów: Connella i Marianne. Jako czytelnik podejmujesz próbę identyfikowania się z nimi i odczuwania ich bólu i niepokoju. Cała historia koncertuje się jedynie na kluczowych momentach w życiu obu postaci, przez co są naprawdę spore przeskoki czasowe. Mi osobiście bardzo się to podobało, ponieważ przez ten zabieg fabuła rozwijała się w sposób bardzo intensywny.

Polecam

2020-02-05
Autorka jest mistrzynią w poruszaniu trudnych tematów. Książka jest świetna! Przez cały czas śledziłam to co dzieje się w umysłach Connella i Marianne. Postacie te mają wiele wad, dzięki czemu czułam, że mogli by być realni. Jest to bardzo mroczna i niepokojąca lektura przeplatana pojawiającymi się iskierkami nadziei.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.