Przez ciemność - Alexandra Bracken | okładka
Otwarte

Przez ciemność Alexandra Bracken

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-03-07

ISBN: 978-83-7515-379-8

Format:

Cena katalogowa: 36,90 zł

Tłumaczenie: Magdalena Krzysik, Maria Borzobohata-Sawicka

Rok wydania: 2016

36,90 zł 16,61 zł


Opis

Must have dla fanów bestsellerowej trylogii Mroczne umysły!

Gabe: Chciałbym się wyrwać z pogrążonego w beznadziei miasta. Zrobię wszystko, by zapewnić sobie lepszą przyszłość.
Sam: Byłam pewna, że Czerwoni zostali wymordowani lata temu. Oni jednak powracają, śmiertelnie niebezpieczni. Wśród nich jest ktoś, kogo znałam dawno temu.
Lucas: Wciąż pamiętam, jak szczęśliwi byliśmy kiedyś, Sam i ja. Ona ocaliła nasz świat. Zrobię wszystko, by ją uratować.
Mia: Nie czuję się dziewczynką, którą dawniej byłam. Jestem „czymś”, obozowym numerem. Przy życiu utrzymuje mnie tylko nadzieja, że jeszcze kiedyś zobaczę mojego brata Lucasa.


Bohaterowie opowiadań walczą o przetrwanie, własne szczęście i ocalenie swoich bliskich. Muszą stawić czoła brutalności sił rządowych i… przerażającej przeszłości.

Czy iskry nadziei rozbłysną w mroku?

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Must have dla fanów Mrocznych umysłów- recenzja ,,Przez ciemność" Alexandry Bracken

2019-02-04 Książka Przez ciemność to must have dla fanów Mrocznych umysł. Składa się z trzech nowel: W sidłach losu- jest także wydane jako ebook, Zapłoną iskry i Pomimo mroku. Pierwsza jest o młodym i niedoświadczonym łowcy nagród, który ma zamiar wzbogacić się na złapaniu paru 'odmieńców'. Druga nowelka mówi o życiu Sam, po tym jak Ruby uciekła z Thurmond. Z kolei ostatnia przedstawia sytuację po skończeniu cyklu Mroczne umysły- poszukiwania Lucasa przez Mię i Sam.
Tak jak sama autorka napisała na wstępie książkę należy czytać według takiej kolejności: Mroczne umysły, W sidłach losu, Nigdy nie gasną, Zapłoną iskry, Po zmierzchu, Pomimo mroku. Wspomniała też, że wszystkie nowele można przeczytać po skończeniu całej serii. Moim zdaniem nie bardzo, ponieważ wtedy wiesz co się wydarzy później i czy ktoś przeżyje, czy nie! Już wiem, czemu książka Alexandry Bracken to prawdziwa gratka dla fanów tej bestsellerowej trylogii. Trzy nowele są bardzo dobrze napisane. Język młodzieżowy skłania do jeszcze szybszego przeczytania tych opowiadań. Świetnie, że Pani Bracken pomyślała o tym, żeby nowelki były pisane co rusz oczami innego bohatera. Przez co możemy na niejedną sprawę spojrzeć z innej perspektywy. Napiszę to już po raz kolejny, ale nie mogę się powstrzymać... Uwielbiam styl pisania Pani Bracken i te wspaniałe cytaty towarzyszące nam w podróży przez cały ten cykl. Dawno nie czytałem lektury, która miał tak dobrych bohaterów.
W tej książce tak jak w innych są i minusy. Przede wszystkim pierwsze dwa opowiadania: W sidłach losu i Pomimo mroku są za krótkie i bardzo ogólnikowo napisane. Tak jakby autorka stawiała na czas, a nie na jakość. W podanych opowiadaniach brakowało mi uczuć bohaterów.
Książka Przez ciemność jest naprawdę dobrym dodatkiem do tej świetnej trylogii. Mroczne umysły to jedna z niewielu wspaniałych serii, którą trzymałem w ręku. Jest cała na duży plus, ale z takim małym minusikiem, dlatego polecam tą serię każdemu, kto lubi dobrą fantastykę. Coś czuję, że niedługo znowu po nią sięgnę!

Utwierdziłem się w przekonaniu, że tak jak czyta się nazwy części tej serii po kolei, to wychodzi zdanie: Mroczne umysł Nigdy nie gasną Po zmierzchu.
To tak samo czyta się kolejność tych nowel: W sidłach losu Zapłoną iskry Pomimo Mroku.
DALSZA CZĘŚĆ RECENZJI NA BLOGU: http://miedzykropkami.blogspot.com/2017/05/must-have-dla-fanow-mrocznych-umysow.html

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.