Sekrety księżniczki - Jean Sasson | okładka
Znak literanova

Sekrety księżniczki Jean Sasson

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-09-12

ISBN: 978-83-240-3646-2
EAN: 9788324036462
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 205x144mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Grzegorz Łuczkiewicz
Rok wydania: 2016

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Prawdziwa opowieść saudyjskiej księżniczki o sile i słabości arabskich kobiet.

Nowa książka autorki bestsellerowych Łez księżniczki

Być kobietą dziś w Arabii Saudyjskiej – co to właściwie znaczy?

Choć w świecie islamu tajemnice są pilnie strzeżone, księżniczka Sułtana przerywa milczenie.


Roksanę mąż oblał kwasem tylko dlatego, że wyszła z domu bez pozwolenia. Dla pięknej Jemenki Italii uroda stała się przekleństwem. Nieustraszona Fiery zrobiła wszystko, żeby zdobyć stopień naukowy. Maha, buntownicza córka księżniczki Sułtany, w tajemnicy wspierała uchodźców z Syrii.

Te kobiety łączy jedno – żyją tu i teraz na Bliskim Wschodzie.

Są wśród nich niewinne ofiary przemocy. Są też bohaterki, które nie boją się walczyć o swoje prawa. Księżniczka Sułtana z królewskiego rodu Saudów zdradza światu ich wstrząsające sekrety.


Sekrety księżniczki to niezwykle aktualna opowieść o współczesnych muzułmankach, ich postawach, wyborach, losie. Jean Sasson, amerykańska dziennikarka i przyjaciółka Sułtany, odważnie ujawnia mroczne kulisy życia w świecie arabskim, aby ocalić kobiety przed szalejącą przemocą.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Sułtana ujawnia wiele faktów, które szokują, bądź zadziwiają.

2019-02-06
Saudyjska księżniczka Sułtana Al Su'ud w książce Sekrety Księżniczki otwarcie opowiada o realiach życia w Jej rodzimym kraju oraz innych, w których kobiety nie są traktowani na równi z mężczyznami.
Sułtana ujawnia wiele faktów, które szokują, bądź zadziwiają. Znajdziemy tam historie kobiet oblewanych kwasem, gwałconych i młodych dziewczynek, które w wieku 8 lat wydawane są za mąż. Księżniczka i jej rodzina próbują walczyć z takimi incydentami, niestety nie jest to łatwe. Swój ogromny majątek przeznaczają na pomoc innym. Ze względu na swoje pochodzenie oraz oczywiście ograniczenia czasowego i psychicznego jednego człowieka, nie są w stanie osobiście wiele zdziałać. Przekazują, więc pomoc finansową i wsparcie duchowe innym osobom chętnym wesprzeć potrzebujących. Poprawa sytuacji ludzi nie jest tylko nakierowana na pomoc finansową. Księżniczka Sułtana z rodziną i przyjaciółmi chce także dokonać zmian w systemie politycznym kraju. W książce zobaczymy również jak wyglądają relacje w saudyjskiej rodzinie, jakie wartości i tradycje sobie przekazują. Książka przybliża realne życie i wartości religijne saudyjskich ludzi. Jest ciekawa i intrygująca.
Osobiście najbardziej przeraza mnie fakt, że to ludzie ludziom taki gotują los, pomijam religie i wyznawane wartości, ponieważ nie mnie to oceniać. Jednak smutny jest fakt, że tak wiele ludzi cierpi przez drugiego człowieka. Podoba mi się natomiast relacja rodzinna panująca w rodzie Al. Su'ud. Począwszy od monogamii związku księżniczki i jej męża Karima, co w świecie muzułmanów jest zazwyczaj rzadkie. Po szacunek do rodziców i wyznawane wartości. Zaczynając czytać tą książkę byłam świadoma, że będzie zawierać wiele szokujących faktów, ale nie to mnie najbardziej interesowało, chciałam dowiedzieć się jak od wewnątrz wygląda życie saudyjskich ludzi, jakie wartości sobie przekazują oraz jak szanują swoją religie. I to w tej książce znalazłam. Polecam pozycję właśnie tym, którzy podobnie jak ja nie wgłębiają się w religię tego kraju, ale interesują ich zależności i stosunki międzyludzkie panujące w tamtym świecie.

Sekrety księżniczki

2016-11-29
Sekrety księżniczki jest kolejną powieścią znanej amerykańskiej dziennikarki, Jean Sasson, znanej ze swojej serii powieści o księżniczce Sułtanie, jak również poruszającej w swoich dziełach ważne kwestie życia i traktowania kobiet w Arabii Saudyjskiej we współczesnym XXI wieku.

Za drzwiami królewskiego pałacu

2016-11-08
Powieści amerykańskiej dziennikarki z cyklu o arabskiej księżniczce cieszą się popularnością wśród wielu czytelników całego świata. Prowadzona z perspektywy arabskiej księżniczki Sułtany opowieść o jej kraju i obyczajach zyskała sobie serca czytelniczek także w Polsce.

Sekrety księżniczki" - Jean Sasson

2016-11-03
Bohaterką książki jest Sułtana, księżniczka z królewskiego rodu Saudów.
Przedstawia ona bardzo emocjonalny opis życia współczesnych muzułmanek które mieszkają w Arabii Saudyjskiej i państwach ościennych.

W niebajkowym świecie księżniczek

2016-11-02
Wyglądają oszałamiająco - piękne, młode, ozdobione niesłychanie drogą biżuterią, w eleganckich sukniach, ze złotymi diademami na głowach.

Arabia Saudyjska okiem Sułtany

2016-10-05
Książka „Sekrety księżniczki" została napisana przez Jean Sasson, amerykańską dziennikarkę, która w latach 70. XX w. wyjechała do pracy w Arabii Saudyjskiej. Tam poznała pochodzącą z saudyjskiej rodziny królewskiej księżniczkę Sułtanę. Przyjaźń obu kobiet zaowocowała pięcioma powieściami o życiu w arabskiej rodzinie panującej Al Su'ud. Historie dotyczące monarchii są tłem dla nagłośnienia ważnych problemów społecznych arabskiego świata, zwłaszcza dotyczących wszelkich form dyskryminacji kobiet.

Sułtana ujawnia wiele faktów, które szokują, bądź zadziwiają

2016-10-05
Saudyjska księżniczka Sułtana Al Su'ud w książce Sekrety Księżniczki otwarcie opowiada o realiach życia w Jej rodzimym kraju oraz innych, w których kobiety nie są traktowani na równi z mężczyznami.

Sekrety...

2016-10-05
„Sekrety księżniczki" to szczególna książka, gdzie narratorką jest właśnie Księżniczka Sułtana pokazująca problem traktowania kobiet w świetle islamu.
Arabia Saudyjska jeden z najbogatszych krajów świata a zarazem tak „zacofana" jeżeli chodzi o prawa kobiet co podkreśla sama Księżniczka.

Co ma do przekazania saudyjska księżniczka?

2016-10-05
"Sekrety księżniczki" są kontynuacją "Łez księżniczki" tej samej autorki. Na początku, przyznaję, nie było mi łatwo wejść w kontekst wypowiedzi, ponieważ narratorka, sama saudyjska księżniczka nawiązuje i mówi w sposób zrozumiały tylko dla osób znających część pierwszą. Ja nie czytałam "Łez księżniczki", ale po tej lekturze już zakupiłam pierwszą książkę, bo jest to mocna lektura.

Sekrety księżniczki

2016-10-05
To moje drugie spotkanie z piórem Sasson i muszę przyznać, że bardzo mi ono odpowiada. Żałuję, że nie miałam okazji poznać wcześniejszych książek opowiadających historię księżniczki Sułtany, jej rodziny oraz tym czym ta kobieta się zajmuje, bo nie spoczywa na bogactwach jakie jej się należą tylko dla tego, że jest księżniczką. Do przeczytania tej pozycji przekonał mnie opis z tyłu książki i całą nadzieję oparłam na nim, bo sama obawiałam się, że będzie to "piękna bajka o niebotycznie bogatej kobiecie, która pieniądze ma na wszystko, a dalej myśli co jeszcze można kupić...".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.