Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć - Joanna Glogaza | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-05-23

ISBN: 978-83-240-3638-7
EAN: 9788324036387
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 160x200mm
Cena katalogowa: 37,90 zł
Rok wydania: 2016

37,90 zł 27,67 zł

Produkt niedostępny

Opis

Slow life to nie moda. To konieczność!

Bywasz tak zamyślona, że wrzucasz pudełko po jogurcie do zlewu, a łyżeczkę do kosza?
Odpoczywasz z poczuciem winy, że w kolejce czeka mnóstwo zadań?
Znów łapiesz się na tym, że zamiast sprawnie wykonywać zadania, surfujesz po sieci?
Kiedy ostatnio byłaś na randce z samą sobą?


W codziennym zabieganiu wydaje nam się, że wszystko jest tymczasowe, a kiedyś zaczniemy żyć naprawdę. Ale to właśnie zwykłe dni decydują o tym, jak przeżywamy swoje życie.
Wyobraź sobie, że masz czas na odpoczynek, na spacer, pogłaskanie kota, popołudniową wycieczkę. Że możesz sobie pozwolić na przerwę i wolny dzień.
Nie odkładaj życia na potem. Planuj odpoczynek. Wyznaczaj priorytety. Próbuj nowych rzeczy. Znajdź czas na codzienne rytuały.
Życie we własnym tempie jest sztuką. Zacznij stawiać pierwsze kroki.


Joanna Glogaza – autorka bestsellerowej książki Slow fashion i najpopularniejszego w Polsce bloga o slow fashion i świadomym życiu we własnym tempie – styledigger.com. Kiedy założyła firmę, przytłoczył ją nadmiar obowiązków. Krok po kroku nauczyła się świadomie odcinać rozproszenia, skupiać na priorytetach i odpoczywać z poczuciem, że w pełni na to zasługuje. W wolnych chwilach spaceruje po lesie z psem, odkrywa nowe zakamarki miasta i zastanawia się, które marzenie zrealizować w następnej kolejności.

Inni klienci sprawdzali również

62,90 zł

45,92 zł

37,90 zł

27,67 zł

99,99 zł

72,99 zł

42,99 zł

31,38 zł

Inne książki z tej kategorii

Przepis na zdrowie - Julita Bator | mała okładka
-28 %

Przepis na zdrowie

Julita Bator

7.1 / 10 (10 ocen)

39,99 zł

28,99 zł

39,99 zł

28,99 zł

42,99 zł

28,80 zł

59,99 zł

43,79 zł

49,99 zł

36,49 zł

39,99 zł

28,99 zł

Nowość

59,99 zł

43,79 zł

Bestseller

79,99 zł

58,39 zł

Nowość

44,99 zł

32,84 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

SLOW LIFE.

2019-01-29
SUKCES - niemal każdy z nas zastanawia się nad tym, jak go osiągnąć, jak stać się popularnym, bogatym, spełnionym zawodowo. Rozwój osobisty jest najważniejszy, a niektórzy już tak wciągnęli się w pogoń za karierą, że zatracili po drodze... siebie. Są zabiegani, zapracowani, a ich życie toczy się jedynie wokół obowiązków. Czy da się znaleźć równowagę pomiędzy sukcesem a odpoczynkiem? Odpowiedź na to pytanie zna Joanna Glogaza. Blogerka modowa, która spopularyzowała trend slow fashion. Zrezygnowała z szafy pełnej ciuchów na rzecz wykorzystywania w stylizacji tylko swoich ulubionych ubrań, w których czuje się naprawdę dobrze. Potem poszła o krok dalej. W książce „SLOW LIFE. Zwolnij i zacznij żyć" propaguje ideę życia w zgodzie ze sobą, nie na pokaz. Mimo że nie jest to poradnik psychologiczny, dla osób, które zaczynają odczuwać kajdany, jakie nałożył na nie konsumpcyjny świat, może stać się pozycją naprawdę godną uwagi. Dla mnie to napisany przyjemnym, przystępnym językiem zbiór idei, które znam już z innych książek o rozwoju osobistym, dlatego nie znalazłam tutaj niczego odkrywczego. Ale czy to właśnie o coś nowego chodzi? SLOW LIFE to przyjemne uporządkowanie wskazówek o tym, jak być zadowolonym z własnego życia. Na czym warto się skupić? Przede wszystkim na fragmentach o poszukiwaniu pasji. O znalezieniu czegoś, co od razu sprawia, że czujesz flow. Glogaza chce uświadomić swoim czytelniczkom, że PASJĄ jest nie to, co teraz modne, a sukces nie jest równoznaczny z objęciem stanowiska dyrektora, gdyż to nie praca nas definiuje, a nasze wnętrze.

Cała recenzja dostępna na blogu o książkach: http://www.allineedisbook.pl/styl-zycia/slow-life-zwolnij-i-zacznij-zyc/

Znajdź równowagę i żyj w zgodzie ze sobą

2019-01-29
SUKCES - niemal każdy z nas zastanawia się nad tym, jak go osiągnąć, jak stać się popularnym, bogatym, spełnionym zawodowo. Rozwój osobisty jest najważniejszy, a niektórzy już tak wciągnęli się w pogoń za karierą, że zatracili po drodze... siebie. Są zabiegani, zapracowani, a ich życie toczy się jedynie wokół obowiązków. Czy da się znaleźć równowagę pomiędzy sukcesem a odpoczynkiem? Odpowiedź na to pytanie zna Joanna Glogaza. Blogerka modowa, która spopularyzowała trend slow fashion. Zrezygnowała z szafy pełnej ciuchów na rzecz wykorzystywania w stylizacji tylko swoich ulubionych ubrań, w których czuje się naprawdę dobrze. Potem poszła o krok dalej. W książce "SLOW LIFE. Zwolnij i zacznij żyć" propaguje ideę życia w zgodzie ze sobą, nie na pokaz. Mimo że nie jest to poradnik psychologiczny, dla osób, które zaczynają odczuwać kajdany, jakie nałożył na nie konsumpcyjny świat, może stać się to pozycją naprawdę godną uwagi. Dla mnie to napisany przyjemnym, przystępnym językiem zbiór idei, które znam już z innych książek o rozwoju osobistym, dlatego nie znalazłam tutaj niczego odkrywczego. Ale czy to właśnie o coś nowego chodzi? SLOW LIFE to przyjemne uporządkowanie wskazówek o tym, jak być zadowolonym z własnego życia. Obok wartościowych treści (dla mnie to m.in. fragment o minimalizmie) natykamy się jednak niestety na trochę banałów, rodem z "inspirujących" cytatów dodawanych na fejsa przez dorastające dziewczyny (w stylu: "umiesz liczyć, licz na siebie", tylko podane przez Glogazę w bardziej "ekskluzywnej" intelektualnie formie). Z powodzeniem można jednak przesiać te frazesy od dobrego contentu.

Na czym warto się skupić? Przede wszystkim na fragmentach o poszukiwaniu pasji. O znalezieniu czegoś, co od razu sprawia, że czujesz flow. Glogaza chce uświadomić swoim czytelniczkom, że PASJĄ jest nie to, co teraz modne, a sukces nie jest równoznaczny z objęciem stanowiska dyrektora, gdyż to nie praca nas definiuje, a nasze wnętrze. Dlatego jeśli zdarza ci się milczeć w towarzystwie, bo wszyscy wokół chwalą się ambitną pracą czy zaskakującym hobby, a Ty nie masz (jeszcze!:)) pracy marzeń, w dodatku po wykonaniu obowiązków lubisz po prostu zaszywać się gdzieś i czytać w samotności - to właśnie do ciebie Glogaza kieruje swoją książkę i stara się wskazać drogę nie tylko do sukcesu, ale przede wszystkim do spokoju ducha oraz do zaakceptowania siebie, nawet jeśli nie wpasowujesz się w ideał kobiety sukcesu. Prosty komunikat - podążaj za głosem serca - przebrzmiewa tu przez całą książkę. Byłoby to banalne, gdyby nie przeplatające się z nim rady o tym, jak możesz zapanować nad swoim życiem.

Co znajdziemy u Glogazy? Wspomnianą już ideę minimalizmu (sprawdzone, mnie faktycznie pozbywanie się zbędnych rzeczy przynosi przyjemność. I wcale nie jest żal tych pieniędzy wydanych na książki, które potem oddaję do biblioteki, ani na ubrania lądujące w kontenerze PCK). Glogaza mówi też o wychodzeniu poza strefę własnego komfortu, co ma nam pomóc w akceptacji siebie (również sprawdzone. Tak wychodzi, że przy samotnych [a może samoDZIELNYCH?] wyjściach na koncert czy do teatru nie da się uniknąć pewnego dziwnego uczucia), o próbowaniu nowych rzeczy, o ustalaniu priorytetów i tworzeniu celów, o kształceniu nawyków. Pojawia się wzmianka o mindfulness, o zasadzie Pareta, o planowaniu dnia, o wdzięczności. Czytałam strona po stronie, z głosem z tyłu głowy, że to wszystko już było, gdy nagle pojawiło się coś, czego się nie spodziewałam - VULNERABILITY. Wprawdzie Glogaza mówi o tym krótko i naprawdę ogólnie, jednak to wystarczyło, aby zasiać we mnie chęć lepszego zapoznania się z tym tematem. Na szczęście autorka odsyła do źródeł. Na samym końcu książki znajdziemy biblioteczkę z kilkoma pozycjami wartymi uwagi. Zapisałam sobie dwie. Zdziwiła mnie jednak obecność na liście książki Francine Jay o minimalizmie. NIESTETY miałam okazję ją czytać i wydawało mi się, że Jay pod płaszczykiem minimalizmu propaguje konsumpcjonistyczny styl życia (coś jak: wyrzuć stare, ale nie zapomnij kupić czegoś nowego, co cię uszczęśliwi!), a z takimi wartościami Glogazie - biorąc pod uwagę jej książkę oraz popularyzowanie slow fashion - chyba nie po drodze?

Wracając do SLOW LIFE. Jeśli nie czytałaś wcześniej NICZEGO o produktywności czy o rozwoju osobistym - ta książka będzie dla ciebie przydatnym i przyjemnym(!) kompendium o wartościowych ideach z tego zakresu. To właśnie do osób, które chcą wziąć się za siebie po raz pierwszy, kierowana jest ta książka. Jeśli zaś słowa mindfulness, planner, nawyki, priorytety, wychodzą ci już uszami, bo słyszałaś o nich już milion razy, a i tak nic z tym nie robisz - również przeczytaj tę książkę. Być może jej przystępna forma i przyjazny język sprawi, że tym razem zdecydujesz się niektóre idee wprowadzić w życie. W końcu to nie pozycja napisana przez wszechwiedzącego coacha, dla którego wszystko jest łatwe i proste, a przez zwykłą kobietę - jedną z nas - która po prostu przekuła swoją pasję w pracę! I udało jej się to, tak samo jak innym osobom, z którymi przeprowadziła wywiady. W SLOW LIFE spoglądamy na życie nie tylko oczami Glogazy, ale i pewnego improwizatora, który dla swojej pasji zrezygnował ze studiów prawniczych, popularyzatorki kultury oraz copywriterki. Teraz właśnie jest ten moment, abyś pomyślała o sobie i zastanowiła się, co tobie tak naprawdę sprawia radość, nie oglądając się na oczekiwania innych. I pamiętaj przy tym, że obok własnej pasji warto mieć jeszcze PRZYJACIÓŁ. Glogaza i przyjaźni poświęciła nieco miejsca - w końcu nie można zapominać o najważniejszym - o przyjemności, którą czerpiemy z prawdziwych, wartościowych i satysfakcjonujących relacji międzyludzkich. A więc zwolnij i zacznij żyć - w zgodzie ze sobą. Właśnie teraz. https://wieczorne-czytadelko.blogspot.com/

Czy jak zwolnię to zostanę w tyle?

2016-11-03
„Slow life" to inspiracja dla codzienności. W natłoku zadań można odnaleźć zbyt wiele problemów. Umiejętność odpowiedzi na pytania stawiane przez Joannę Glogazę pozwoli na uporanie się z trudnościami.

Joanna Glogaza, Slow life

2016-08-17
Zderzenie z rzeczywistością bywa bolesne, ale i otrzeźwiające - nie żyjesz w międzyczasie, okresy przejściowe nie istnieją, życia nie można odwiesić na kołek.
Szybko mijające godziny i minuty pędzące jak w kołowrotku sprawiają, że czujemy się zagubieni. Ilość bodźców napotykanych, na co dzień spowodowała, że nadeszły czasy znerwicowanych i zmęczonych społeczeństw. Musimy w końcu posiąść umiejętność odcięcia się od natłoku informacji i nabrania dystansu do tego, co było, ale przede wszystkim do tego, co może się zdarzyć.

Zacznij żyć jak chcesz

2016-06-02
Książka jak rozmowa z przyjaciółką, i to dobrą, taką od serca. Która nie jest przemądrzała i wszystkowiedząca, która ci niczego nie zazdrości, która ma zawsze dla ciebie czas - bo stoi na twojej półce.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.