Świat Inkwizytorów Płomień i krzyż Tom 3 - Jacek Piekara | okładka
Fabryka Słów

Świat Inkwizytorów Płomień i krzyż Tom 3 Jacek Piekara

Broszurowa ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-796-4393-6
EAN: 9788379643936
Liczba stron: 480
Format: 125x195mm
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 28,16 zł

Produkt niedostępny

Opis

Inkwizytor Mordimer Madderdin powraca!
Arnold Lowefell i Mordimer Madderdin znowu się spotykają. Tym razem, by wspólnie wziąć udział w misji w przeklętej krainie rządzonej przez amoralnych władców i zdegenerowanych kapłanów. Zamieszkanej przez dziki lud, który wiarę w Chrystusa połączył z pogańskimi obrządkami. Tysiące mil od granic Cesarstwa, inkwizytorzy będą musieli wypełnić tajną misję kluczową dla całego chrześcijaństwa.
"Płomień i krzyż III" to również opowieść o mało znanych lecz potężnych funkcjonariuszach Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. O Hildegardzie Reizend - podróżniczce, która przewędrowała świat od Afryki po Himalaje. O biegłym w sztuce magicznej Barnabie Biberze. To również historia Rzymianina, Herenniusza Furiusa - cesarskiego szpiega, który na własne oczy widział Ukrzyżowanie i Zstąpienie Jezusa Chrystusa.
Węzły intryg zaciskają się na szyjach wszystkich bohaterów. Kto musi umrzeć dla dobra chrześcijaństwa, a kto przeżyje, by dalej służyć Sprawie?

”Świat Inkwizytorów Płomień i krzyż Tom 3” - audiobook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Spełnione oczekiwania

2019-02-19
Po tak krótkim czasie dostajemy kolejną odsłonę przygód Lowefella, która zdecydowanie spełnia moje oczekiwania i ponownie zachwyca. Sama historia jest niesamowita, niezwykła wyobraźnia Jacka Piekary pozwala jego wiernym czytelnikom zachywać się na nowo stworzonym przez niego światem. Jestem pod wrażeniem i zdecydowanie polecam wszystkim!

Polecam!

2019-02-19
Bardzo ciekawa kontynuacja, historia jest zdecydowanie w klimacie Jacka Piekary, ale nie nudzi się, nie dłuży. Znowu mamy do czynienia z baśniowo-fantastycznymi stworami oraz historią sprzed 2000 lat, an podstawie której zbudowany jest obecny świat. Mnie podobała się bardzo, super napisani bohaterowie, ich historie i ponowne spotkanie Lowefella z Madderdinem. Super, polecam!

Szybka odpowedź na drugi tom

2019-02-19

Fajnie, że tak szybko ukazał się kolejny tom tej historii, która mnie całkiem wciągnęła. Książkę czyta się szybko, nawet pomimo mało zawrotnego tempa na początku książki, można przejść przez to bez znurzenia i nie zniechęcając się do dalszej opowieści. Super, że wreszcie uzyskujemy odpowiedzi na choć kilka pytań, które pojawiły się w innych książkach.

Bardzo polecam, godna uwagi książka. 

Polecam fanom serii

2019-02-19

Zawrotne pisarskie tempo Pana Jacka Piekarskiego pozwoliło już po 4 miesiącach zanurzyć się w lekturze kolejnej książki z serii "Świat inkwizytorów". Z pewnością to bardzo dobra informacja dla zagorzałych fanów autora i poprzenich tomów opowieści.

Poprzednia książka w znaczenje mierze skupiała się na ukazaniu wielu postaci kobiecych i tym razem nie jest inaczej, dlatego dobra znajomość fabuły wcześniejszej książki będzie istotna, bowiem kobiety znów odgrywają tu istotną rolę. Nie brakuje intrygujących bohaterek, które okażą się być kluczowe dla całej historii. 

Ta książka jest również inna, choćby z tego względu, że chyba pierwszy raz Piekara nieco więcej kart i rozwiewa wątpliwości, które pokazały się we wcześniejszych pozycjach. Wyjaśnie zdecydowanie więcej niż wcześniej, myślę, że czytelnicy i wierni fani będąmu za to bardzo wdzięczni, to chyba najmocniejszy punkt tej książki. 

Polecam, dla fanów serii może być to bardzo miła niespodzianka. 

Dobra książka

2019-02-19
Dobra kontynuacja serii o Madderinie. Pan Jacek Piekara kontunuuje swoją pracę nad serią na dobrym poziomie, jak każda książka ma swoje wady i swoje zalety, ale myślę, że miłośnikom autora książka się spodoba. Momentami może być nieco nużąca, ale podsumowując, mnie lektura tej książki nie dłużyła jakoś szczególnie, w porównaniu do innych książek Piekary.

Polecam każdemu.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.