Sylvia Plath w Nowym Jorku. Lato 1953 - Elizabeth Winder | okładka
Marginesy

Sylvia Plath w Nowym Jorku. Lato 1953 Elizabeth Winder

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-64700-37-8
EAN: 9788364700378
Tytuł oryginalny: Pain, Parties, Work: Sylvia Plath in New York, Summer 1953
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Marginesy
Format: 135x210
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 23,86 zł

Produkt niedostępny

Opis

Niezwykłe spojrzenie na młodą Sylvię Plath

Sylvia Plath lubiła jedzenie, seks i fatałaszki. Wbrew krzywdzącym stereotypom, była kobietą z krwi i kości.

Ta książka jest próbą odczarowania zbanalizowanego wizerunku Plath jako dręczonej przez demony artystki. To opowieść o pełnej energii młodej kobiecie u progu dorosłego życia. O artystce, którą pociągała zarówno jasna, jak i ciemna strona, która miała nienasycony apetyt na nowe doświadczenia i zdobywanie wiedzy i która nie obawiała się tego, co może przynieść jej los. O tym, jak Nowy Jork poraził ją swoim morderczym pięknem. O wrażliwej i wesołej osobie, która kochała i zakupy, i czytanie książek. Ta Sylvia ma blond włosy, ciemną opaleniznę, jedną walizkę, kilku ukochanych, dwie czarne sukienki i bilet do Nowego Jorku”. (ze wstępu)

W czerwcu 1953 roku dwudziestoletnia Plath przyjechała do Nowego Jorku i została redaktorką czasopisma o modzie „Mademoiselle”. Zamieszkała w hotelu Barbizon. Chodziła na przedstawienia baletowe, na mecze bejsbolu i tańczyła w West Side Tennis Club. Miała cudownie spędzić czas.

To, co nastąpiło, okazało się dwudziestoma sześcioma dniami bólu, przyjęć i pracy, które ostatecznie zmieniły bieg jej życia.

Opowieść Elizabeth Winder, uzupełniona zdjęciami i szkicami, wprowadza nas świat Sylvii Plath, zanim stała się jedną z największych i najbardziej wpływowych poetek XX wieku. To niezwykłe spojrzenie na młodą Sylvię i miesiąc, który położył podwaliny pod jej przełomową powieść - „Szklany klosz”.

Elizabeth Winder - poetka, autorka zbioru wierszy. Publikowała między innymi w „Chicago Review”, „Antioch Review” i „American Letters”. Absolwentka College of William and Mary. Ukończyła kurs kreatywnego pisania na uniwersytecie George’a Masona.

Autorka książki „Sylvia Plath w Nowym Jorku. Lato 1953”.

Zapraszamy na profil Sylvii Plath

Autorka o powstaniu książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.