To nie deszcz, to ludzie. Halina Birenbaum w rozmowie z Moniką Tutak-Goll - Birenbaum Halina, Tutak-Goll Monika | okładka
Agora

To nie deszcz, to ludzie. Halina Birenbaum w rozmowie z Moniką Tutak-Goll Monika Tutak-Goll, Halina Birenbaum

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-268-2837-9
EAN: 9788326828379
Liczba stron: 456
Format: 165x240mm
Cena katalogowa: 44,99 zł

44,99 zł 29,62 zł

Oszczędzasz 15,37 zł
-34 %
Zamówienie wyślemy 2020-09-21

 Witaj szkoło!

 

 

Opis

PAMIĘĆ I MIŁOŚĆ, KTÓRE PRZETRWAŁY HOLOCAUST

„Przeszłość żyje obok mnie, ale ja nie żyję przeszłością” zawsze patrzy przed siebie i zostawia przeszłość w tyle, a jeśli kocha to całą sobą „Ja nie wierzyłam, gdy mówili, że Boga trzeba kochać więcej niż wszystkich. Myślałam zawsze: ja moją mamę kocham więcej niż Boga, więcej niż wszystko”.

Miała zaledwie trzynaście lat, gdy straciła ukochaną matkę na Majdanku, zaraz po wywiezieniu ich z warszawskiego getta. Później przeżyła jeszcze piekło obozów Auschwitz-Birkenau, Ravensbrück oraz Neustadt-Glewe. Głośno i odważnie mówi o sprawach, o których często się milczy i przywraca pamięć o tych, których nikt by już nie pamiętał.

Poruszające i wzruszające świadectwo o sile życie, pamięci i kobiecości. W emocjonującej, głębokiej i osobistej rozmowie Halina Birenbaum rozmawia z Moniką Tutak-Goll, wspomina swoje dzieciństwo w Warszawie, okres dojrzewania w getcie, tragiczną śmierć rodziców, miłość w Auschwitz oraz długo wyczekiwaną wolność i drogę do Izraela, budowanie nowego państwa i rodziny.

„To nie deszcz, to ludzie” stanowi przejmującą herstorię – książka napisana z perspektywy kobiecej – opowieść o sprzecznościach i podobieństwach: o Polsce i Izraelu, łączeniu macierzyństwa z pisaniem, zazdrości i miłości, wpływie Zagłady na relacje. Przede wszystkim, to manifest chęci życia i pojednania, między krajami, ludźmi i rodzinami.

Promocja książki

Promocja książki w serwisie Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Polecam

2019-05-27
Książka jest świetnie napisana i przemyślana, nie wykorzystuje banalnych zabiegów, z jakimi często możemy się spotkać w tego rodzaju literaturze. Mimo trudnego do przyswojenia tematu, dzięki umiejetnościom i warszatow autorki ksiażka była nieco lżejsza w odbiorze niż mogłam to sobie wyobrazić.

"To nie deszcz..."

2019-05-27

Podczas czytania tej książki, wzruszenie niejednokrotnie było tak olbrzymie, że ledwo dałam radę czytać dalej, musialam robić sobie małe przerwy pomiędzy poszczególnymi wydarzeniami bo książka należy do jednej z bardziej emocjonujących jakie czytałam do tej pory. Mimo wszystko z książki wybrzmiewa nadzieja, miłość i przebaczenie, co jest niezwykle pokrzepiające.

Piękna, wzruszająca opowieść, myślę, że rozmawianie na takie tematy i w ogóle chęć napsiania ksiażki już samo w sobie było olbrzymim wyzwaniem.  Opowieść jak mało która, serdecznie polcam, jeżeli tylko lubi się takie świadectwa i opowieści to zdecydownie warto sięgnąć po "To nie deszcz, to ludzie". 

Wzruszająca opowieść

2019-05-27

Ostatnimi czasy można zauważyć, że powstaje coraz więcej książek będących świadectwami i wspomnieniami osób, które przeżyły Holocaust, do tej pory przeczytałam jedynie "Wiem jak wygląda piekło" i właśnie "To nie deszcz, to ludzie".

Wszystkie tego rodzaju książki wywołują we mnie olbrzymie emocje i zawsze bardzo ciężko jest mi po nich powrócić do innych ksiażek fabuły książek popularnonaukowych. Ta ksiażka, podobnie jak "Wiem jak wygląda piekło", jest niezwykle emocjonująca, poruszająca i wzruszająca. 

Jeśli ktos interesuje się hstorią II wojny śwatowej, śwadectwami ocalałych i historiami mimo wszytsko z happy endem to poelcam serdecznie tę książkę. 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.