Udręka braku pożądania - Janusz Leon Wiśniewski  | okładka
Wydawnictwo Literackie

Udręka braku pożądania Janusz Leon Wiśniewski

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-04-04

ISBN: 978-83-080-6099-5
EAN: 9788308060995
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Format: 123x197mm
Cena katalogowa: 29,90 zł
Rok wydania: 2016

29,90 zł 21,45 zł

Produkt niedostępny

Opis

Najnowsze opowieści Janusza Leona Wiśniewskiego pomagają lepiej zrozumieć siebie, a także nasz coraz bardziej oszalały świat!

Autor obdarowuje czytelników historiami o ludziach i ich przeznaczeniu. Te krótkie opowiadania poruszają to, co w człowieku najważniejsze, a czasem najgłębiej skrywane: tęsknotę za miłością, rany, które nie chcą się zabliźnić, rozpacz po rozwodzie i lęk przed odrzuceniem.
Autor – mistrz krótkiej formy, za pomocą kilku zaledwie zdań potrafi przekazać prawdę o ludzkiej naturze. Nikt tak jak on nie pisze o trudnych i wstydliwych tematach, w tak otwarty sposób: o menopauzie, strachu przed rakiem, piekle pedofilii, niewolnictwu seksualnemu, ofiarach przemocy domowej i nałogach.

To książka z przesłaniem – otwórzcie się, nigdy nie jest za późno, przestańcie się bać. Nawet po najbardziej bolesnych doświadczeniach jest nadzieja na udane życie.

Zwiastun książki

Źródło: YouTube - kanał WartoCzytać

Rozmowa z autorem w programie ”Xięgarnia” - część I

Rozmowa z autorem w programie ”Xięgarnia” - część II

Pisarz odpowiada na ważne pytania!

via BigBookFestival

Profil autora na Instagramie

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Czy istnieje nadzieja na lepsze jutro?

2016-04-21
„Udręka braku pożądania" to najnowsza książka Janusza Leona Wiśniewskiego - jednego z najpopularniejszych, współczesnych polskich pisarzy.

POŻĄDANIE, TABU I SZCZĘŚCIE

2016-04-06
„Udręka braku pożądania"... Czy istnieje tytuł, który lepiej potrafiłby oddać przeżycia namiętnej osoby, bez pasji i jedynego stymulanta, sprawiającego, że życie nabiera smaku i kolorów - pożądania? Słysząc tytuł pierwszy raz nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że znane mi jest to stwierdzenie i na pewno zostało gdzieś, kiedyś, użyte. Do tej pory nie jestem pewna, czy chodzi tylko o zwykłe skojarzenie z nowelą „Ostrożnie, pożądanie", filmem „Tramwaj znany pożądaniem", czy kryje się pod tym coś jeszcze. Jednak na pewno przyciągający tytuł jest dobrym startem, by zapoznać się z książką, a konkretniej ze zbiorem opowiadań, polskiego autora, Janusza Leona Wiśniewskiego.

Autor od wyborów i trudnych decyzji

2016-04-06
Janusz Leon Wiśniewski powraca z nową książką. To jest świetna wiadomość! Autor takich bestsellerów jak „Samotność w sieci" czy „Intymna teoria względności" tym razem raczy czytelników zbiorem opowiadań pod tytułem „Udręka braku pożądania".

Brak miłość, brak szczęścia, brak pożądania. Czy jest na to lekarstwo?

2016-03-15
Janusz Leon Wiśniewski co roku wydaje kilka książek, więc jego fani nie mogą narzekać na brak nowych pozycji do czytania. Jego najnowsza książka nosi tytuł „Udręka braku pożądania". Sądzę, że już po przeczytaniu samego tytułu, każdy zorientuje się, że głównym tematem są problemy sercowe. Nie jest to zaskakujące, ponieważ pisarz konsekwentnie opiera swoją twórczość właśnie na tym zagadnieniu.

Pożądanie, miłość i jej brak. Janusz Leon Wiśniewki i jego nowa książka

2016-03-15
Janusz Leon Wiśniewki to pisarz, który we wszystkich swoich książkach porusza zawsze ten sam temat. Oczywiście chodzi o problemy miłosne, relacje pomiędzy mężczyzną a kobietą oraz to czym jest prawdziwa miłość. No i oczywiście we wszystkich jego dziełach zawsze pojawia się odniesienie do nauk ścisłych, głównie do chemii.

Poszukiwanie sensu życia

2016-04-06
Świetny autor, a zarazem niezwykle wykształcony człowiek powraca z nową książką! A debiutował już w 2001 roku powieścią „Samotność w sieci", która stała się jedną z ulubionych lektur wielu czytelników na długie lata.

Sposoby na udane życie

2016-04-06
Nowa książka tego uznanego w Polsce (i nie tylko) autora to bardzo wartościowa pozycja traktująca o sprawach fundamentalnych: miłości, życiu, tęsknocie, samotności, śmierci, które oplatane są tytułowym pożądaniem. Opowiadania - niezwykle życiowe skłaniają do refleksji. Ten krótki, acz treściwy w emocje zbiór szczerych, prostych historii każe Wam się zastanowić nad dotychczasowym życiem z pewnym dystansem. Po lekturze pewnie na długo nie będziecie mogli się otrząsnąć. Gorąco polecam!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.