Wichrowe wzgórza - Emily Brontë | okładka
Znak

Wichrowe wzgórza Emily Brontë

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-06-03

ISBN: 978-83-240-2076-8
EAN: 9788324020768
Opracowanie graficzne: Agnieszka Kucharz
Tytuł oryginalny: Wuthering Heights
Liczba stron: 368
Wydawnictwo: Znak
Format: 128x197
Cena katalogowa: 32,90 zł
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

32,90 zł 22,37 zł

Produkt niedostępny

Opis

Poznaj niszczycielską siłę zakazanej miłości

Mroczne wrzosowiska Yorkshire są świadkiem miłości Cathy i Heathcliffa. Jednak uczucie, które wybucha między nimi, przynosi im tylko ból i cierpienie.

Namiętność przegrywa z rozsądkiem – Catherine wychodzi za innego mężczyznę.
Oszalały z bólu i upokorzenia Heathcliff nie zamierza się poddać, a chęć zemsty staje się sensem jego życia. Czy nad Wichrowymi wzgórzami ciąży fatum niespełnionej rozpaczliwej miłości?

Namiętność, zdrada i groza – Emily Brontë była pierwszą kobietą, która ośmieliła się pisać w tak odważny sposób. Wielokrotnie ekranizowana powieść wciąż porusza miliony czytelników i wzbudza ogromne emocje. "Wichrowe wzgórza" – obok "Przeminęło z wiatrem" i "Anny Kareniny" – okrzyknięto jedną z największych historii miłosnych wszech czasów.

Ekranizacja powieści z Juliette Binoche i Ralphem Fiennesem

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wspaniała i poruszająca

2016-07-06
"Wichrowe Wzgórza" to porywająca, wyjątkowa, pełna zagadek i skrajnych uczuć historia dwóch rodzin ziemskich - Earnshaw'ów i Lintonów, opowiedziana z punktu widzenia starej, silnie związanej z bohaterami służącej oraz Lockwooda, dzierżawcy Drozdowego Gniazda.

Nie dla mnie

2014-06-18
Do „Wichrowych wzgórz" zabierałam się już od dawna. Właściwie zaczęłam je już kilka dobrych lat temu, jednak nie miałam okazji ich skończyć. To jest trudna powieść. Przewija się w niej dużo brutalności, jednak głównym wątkiem jest miłość Heathcliffa i Cathy. Było to uczucie niezwykle silne i burzliwe. Książka mnie nie powaliła. Bardzo rzadko to się zdarza, jednak w tym przypadku większe emocje wzbudził we mnie film. Zdaję sobie sprawę z młodocianego wieku Catherine, mimo to uważam ją za niedojrzałą egoistkę. Nie rozumiałam niekiedy jej zachowań. Miałam odczucie, że większe jest uczucie Heathcliffa niż Cathy. W szczególności po powrocie Heathcliffa. Być może jeszcze wrócę do tej powieści i moje uczucia będą zgoła inne. Mam taką nadzieję.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.