Wieje szarkijja. Beduini z pustyni Negew - Paweł Smoleński | okładka
Czarne

Wieje szarkijja. Beduini z pustyni Negew Paweł Smoleński

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-11-09

ISBN: 978-83-804-9402-2
EAN: 9788380494022
Liczba stron: 184
Wydawnictwo: Czarne
Format: 13.9x22.2
Cena katalogowa: 39,90 zł
Rok wydania: 2016

39,90 zł 19,95 zł

Produkt niedostępny

Opis

Kolejna po żydowskiej Izrael już nie frunie i palestyńskiej Oczy zasypane piaskiem reporterska odsłona izraelskiego dramatu

To „szarkijja” pokonała wojska Napoleona, kiedy chciały zawładnąć Bliskim Wschodem. Gdy wieje ten pustynny wiatr, gorący piasek gryzie w oczy i daje się we znaki tak samo jak krzywda, która spotyka Beduinów zepchniętych na najniższy szczebel drabiny społecznej Izraela. Izraelski plan zagospodarowania pustyni Negew zakłada przymusowe wysiedlenia Beduinów, wyburzanie postawionych bez specjalnej zgody domów, osiedli i całych wiosek.
Nie chcą być potulni, nie zgadzają się na kompromisowość dziadków i rodziców.
Marzą o gwałtownym rewolucyjnym wichrze, który zmusi Izrael do uznania praw swoich obywateli z pustyni.

Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Nietuzinkowa opowieść

2019-07-11
Książka nie próbuje pokazać nam landrynkowatego świata Beduinów, czy państwa izraelskiego. Dostajemy bardzo realistyczny reportaż o tym, z czym zmagają się mieszkańcy pustyni. Dowiadujemy się także bardzo wiele o stosunkach panujących wewnątrz. Duża część książki skupia się także na losie kobiet. Kobiet która praktycznie nie mają żadnych praw. Polecam z całego serca. Autor naprawdę wykonał kawał dobrej roboty.

Smoleński mistrz

2019-07-11

Paweł Smoleński nie boi sięporuszać ciężkich tematów. Wszystkie jego książki są bardzo bogate w informacje. Czyta się je z zapartym tchem. Książka zawiera multum ciekawych faktow. Jeżeli widzisz nazwisko Smoleński to możesz być pewien, że ta pozycja wgniecie Cię w fotel.

Fantastyczna historia

2019-07-11
Kolejna książkka Pawła Smoleńskiego, która podbiła moje serce. Autor opisuje los Bediunów. Pokazuje jak ta społeczność radzi sobie z codziennym życiem, wewnętrznymi i zewnętrzynmi konfliktami. Pokazuje juak wyglądają relacje Żydów z Palestyńczykami. Mocna książka,. Pan Smoleński jest istnym mistrzem reportażu. Z książki można wydobyćwszystko co najlepsze. Naprawdę warto książkę przeczytać.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.