Wytropić Eichmanna. Pościg za największym zbrodniarzem w historii - Neal  Bascomb   | okładka
Znak Horyzont

Wytropić Eichmanna. Pościg za największym zbrodniarzem w historii Neal Bascomb

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2009-11-16

ISBN: 978-83-240-1279-4
EAN: 9788324012794
Opracowanie graficzne: Kuba Sowiński
Tytuł oryginalny: Hunting Eichmann
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Format: 158x225
Cena katalogowa: 44,90 zł
Tłumaczenie: Magdalena Komorowska

44,90 zł 30,53 zł

Produkt niedostępny

Opis

Porywająca niczym thriller opowieść o polowaniu na Adolfa Eichmanna

Adolf Eichmann codziennie rano siadał za biurkiem i – jak sam mówił – „wykonywał swoją pracę najlepiej, jak potrafił”. To on stworzył perfekcyjny plan przemysłowego mordowania ludzi w komorach gazowych.
Człowiek, na którym ciążyła odpowiedzialność za dokonanie największej zbrodni w historii ludzkości, długo pozostawał bezkarny. Po upadku III Rzeszy udało mu się wymknąć z rąk sprawiedliwości i uniknąć procesu w Norymberdze. Przez 15 lat mylił tropy i działał niczym najlepszy agent wywiadu, który nie chce zostać zdemaskowany. Jego kamuflaż był doskonały – zbrodniarz pilnował nawet tego, aby nigdy go nie sfotografowano.
Trafił jednak na równych sobie przeciwników, którzy nie zapomnieli o nadzorcy nazistowskiej machiny śmierci. Dawne ofiary postanowiły wytropić Adolfa Eichmanna.

Książka Neala Bascomba przedstawia znakomicie udokumentowaną historię pościgu prowadzonego przez izraelskie służby specjalne. Jego przebieg, a potem operacja schwytania Eichmanna są opisane w sposób, którego nie powstydziliby się Robert Ludlum czy Frederick Forsyth.

Associated Press

„Fantastyczna historia szpiegowska”

„San Francisco Chronicle”

„Czyta się jak thriller Toma Clancy’ego”

Ciekawostki historyczne

Wytropienie, porwanie i dostarczenie do Izraela Adolfa Eichmanna to jedna z najsłynniejszych akcji Mossadu. Biorący w niej udział agenci zostali bohaterami swojego narodu. Przynajmniej jeden z nich posunął się wyjątkowo daleko, by wkupić się w łaski bezwzględnego ludobójcy… Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Adolf Eichmann nie miał planu B. Nie zebrał pieniędzy i nie przygotował drogi ucieczki na wypadek klęski III Rzeszy. Na dodatek, jako masowy morderca, miał miliony zaciekłych wrogów, marzących o jego ujęciu. Jakim cudem przez całe lata skutecznie unikał schwytania? Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.