Zaklęty Las
 - Enid Blyton | okładka
Oprawa twarda
Wydanie: Pierwsze
ISBN: 978-83-240-7562-1
EAN: 9788324075621
Liczba stron: 224
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Format: 140x205mm
Cena detaliczna: 39,99 zł
Tłumaczenie: Maria Makuch
Rok wydania: 2022

27,99 zł

Produkt niedostępny

26,99 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką


Opis

Zaklęty Las to najniezwyklejszy las na świecie. Drzewa szumią tam magiczne zaklęcia, na muchomorach ucztują elfy, ale najbardziej niesamowite jest w nim… Niebosiężne Drzewo.

Trójka rodzeństwa, Frannie, Beth i Joe, mimo przestróg postanawia dotrzeć na sam szczyt tego drzewa, gdzie znajduje się przejście do zaczarowanych krain – codziennie do innej. Dlaczego tak męcząca jest Kraina Skiku-Skok? Kogo porwały wstrętne stwory z Krainy Rudych Goblinów? Jak można uciec z Wirującej Krainy, która kręci się jak karuzela?

Niebosiężne Drzewo pełne jest nietypowych mieszkańców. Madame Piorę cały czas wylewa na wszystkich brudną wodę z prania. Wróżka Puszka karmi dzieci pysznymi Wybuchowymi Ciasteczkami. A pan Księżyc pozwala im zjechać po ogromnej poduszkowej zjeżdżalni, ale pod warunkiem że wrócą i przyniosą mu… toffi. Frannie, Beth i Joe wiedzą, że muszą dotrzymać obietnicy i wspiąć się ponownie na Niebosiężne Drzewo, choć trochę obawiają się tego, do jakiej krainy trafią tym razem.

Enid Blyton (1897–1968) to jedna z 50 najpopularniejszych pisarek i pisarzy na świecie.

Według UNESCO jest najczęściej tłumaczoną autorką literatury dziecięcej (jej książki zostały przełożone na ponad 40 języków).

Napisała około 700 książek, w których niezmiennie od pokoleń zaczytują się dzieci na całym świecie.

Sprzedano ponad 500 milionów egzemplarzy jej książek, a w Wielkiej Brytanii co minutę sprzedaje się więcej niż jeden tom.

W serii również „Niebosiężne Drzewo” i „Mieszkańców Niebosiężnego Drzewa”.

Zaklęty Las i Niebosiężne Drzewo - seria Enid Blyton

Inni klienci sprawdzali również

Kolorowy potwór. Książka Pop-up - Anna Llenas | mała okładka
-41 %

Kolorowy potwór. Książka Pop-up

Anna Llenas

7.8 / 10 (9 ocen)

58,48 zł 58,48 zł - najniższa cena 99,90 zł - cena detaliczna

Kobierce tkane z pajęczyny - Renata Kosin | mała okładka
-40 %

Kobierce tkane z pajęczyny

Renata Kosin

7.8 / 10 (154 ocen)

25,61 zł 25,61 zł - najniższa cena 42,90 zł - cena detaliczna

Niedźwiadek szuka przyjaciół Tom 1 - Monika Kamińska | mała okładka
-33 %

Niedźwiadek szuka przyjaciół Tom 1

Monika Kamińska

7.6 / 10 (19 ocen)

23,60 zł 23,60 zł - najniższa cena 34,99 zł - cena detaliczna

Ania Robaczek ratuje pszczoły - Catherine Jacob | mała okładka
-39 %

Ania Robaczek ratuje pszczoły

Catherine Jacob

7.7 / 10 (27 ocen)

20,22 zł 20,22 zł - najniższa cena 32,99 zł - cena detaliczna

Zła chwila - K. N. Haner | mała okładka
-43 %

Zła chwila

K.N. Haner

7.7 / 10 (648 ocen)

22,74 zł 22,74 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

31,49 zł 30,59 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

Wchodzi koń do baru
 - Grosman Dawid | mała okładka
-40 %

Wchodzi koń do baru

Dawid Grosman

7.1 / 10 (373 ocen)

26,99 zł 26,99 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

Nie ma mnie bez Ciebie - Ewa Pirce | mała okładka
-28 %

Nie ma mnie bez Ciebie

Ewa Pirce

7.4 / 10 (142 ocen)

28,62 zł 28,62 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

22,74 zł 22,74 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Magiczne przygody

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-07-12
Dużo magii w otoczeniu niesamowitych przygód trójki rodzeństwa. Oczekiwałam raczej innej bazy.
Ale miłośnicy magii będą zachwyceni.

Zaklęty las

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-02-27
„Zaklęty las" to historia w której rodzeństwo Joe, Beth i Frannie wraz z rodzicami przeprowadzają się z miasta do małego domku na wsi. Ów domek znajduje się w bardzo bliskim sąsiedztwie lasu, który to z kolei jest niemożliwie tajemniczy. Otóż rosnące w nim drzewa kryją przeróżne, zaczarowane krainy...

Autorka na kartach książki wykreowała niezwykły świat, taki do którego wchodząc zapomina się o codzienności. Wystarczy wspiąć na najwyższą gałąź drzewa, pokonać kilka stopni drabiny i przez dziurę w chmurach udać się do krainy pełnej niesamowitych istot.
Oczywiście oprócz ciekawych przygód rodzeństwa nie zabraknie morału i wartościowego przekazu skierowanego do młodszego czytelnika. Przygody, których uczestnikami jest rodzeństwo uczą ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny i konsekwencji działania. A tajemniczy las skrywający swoje tajemnice kusi, trzeba tylko pamiętać aby na czas z niego wyjść...

Mnóstwo przygód, trochę fantazji i czary... Czyżby to był idealny sposób na fabułę książki, która zainteresuje dzisiejsze dzieci?? Przekonajcie się sami, a ja zdradzę tylko, że my jesteśmy w trakcie lektury drugiego tomu i jest równie ciekawie...

Zaczarowany las

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-02-21
Czyż nie każdy z nas, będąc dzieckiem, chciał choć raz znaleźć się w magicznym lesie wśród krasnoludków i innych tajemniczych, leśnych stworzeń? Inspirowani bajkami opowiadanymi przez rodziców i dziadków tworzyliśmy w naszych głowach magiczne światy i przygody podczas leśnych wędrówek. Inspiracją do takich rozmyślań i kreatywnych wyobrażeń może być dla naszych dzieci książka Enid Blyton zatytułowana ,,Zaklęty las". Nie jest to utopijny świat z idealnymi bohaterami, ale opowieść o przygodach postaci o różnych osobowościach, charakterach i nieprzewidywalnych pomysłach.
W książce poznajemy trójkę rodzeństwa: Frannie, Beth i Joe'go, którzy wraz z rodzicami przeprowadzili się do nowego domu sąsiadującego z tajemniczym lasem. Od samego początku przyciąga on dzieci, które szybko odkrywają jego największą tajemnicę, czyli magiczne Niebosiężne Drzewo. To jego czubek przemieszcza się miedzy niezliczonymi, magicznymi krainami. Nie jest to jedyna tajemnica drzewa. Zamieszkują je ciekawe postacie takie jak,` pan Księżyc, wróżka Puszka, Madam Piorę czy Pan Jakiśtam, które szybko zaprzyjaźniają się z rodzeństwem. Posiada również w sobie wielką zjeżdżalnię, dzięki której można na poduszkach od pana Księżyca szybko znaleźć się na miękkim mchu pod drzewem. Kto nie chciałby zjechać taką zjeżdżalnią?

Kto chce do "Zaklętego Lasu"

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-02-13
Książka „Zaklęty las" Enid Blyton jest niesamowita. Zupełnie inna niż wszystko, co dotychczas przeczytałam. Zaskakująca, zabawna, magiczna, pełna niesamowitych i bajkowych stworzeń. Enid tworzy świat zupełnie niezwykły, znajdujący się tuż na granicy z naszym światem, wystarczy zrobić krok nad rowem i wejść do lasu. Nie jest to zwyczajny las, ale las w którym drzewa mówią. Jest to Zaklęty Las. Troje dzieci - rodzeństwo - Frannie, Beth i Joe po przeprowadzce trafia do domku na skraju tego właśnie cudownego miejsca. I oczywiście szybko odkrywają, że spotka ich tam wiele przygód. Już za pierwszym razem trafiają pod największe drzewo - Niebosiężne Drzewo i poznają pierwsze magiczne stworzenia. Od tego czasu, nie mogą przestać myśleć o tym, co widzieli i korzystają z każdej wolnej chwili, żeby wrócić pod Niebosiężna Drzewo. A właściwie, żeby spędzać każdą wolną chwilę na tym drzewie, ponieważ zaprzyjaźniają się z mieszkańcami drzewa. Zwłaszcza Panem Księżycem i Wróżką Puszką. Nawet Wściekły Skrzat, po pierwszym niekorzystnym wrażeniu - oblał Joego zupą cebulową - okazuje się dobrym towarzyszem w trakcie walki z Rudymi Goblinami. Jednak to nie wszystko. Niebosiężne Drzewo prowadzi do magicznych krain. Wystarczy wdrapać się na najwyższą gałąź i wspiąć się po drabinie przez dziurę w chmurach i już... dzieci są w innej krainie. Niestety nie wszystkie są przyjemne i dzieci raz po raz wpadają w tarapaty. Bywa też naprawdę wspaniale, z jednej wyprawy wracają do domu z mądrą kozą i kurami z zielonymi skrzydłami. Kto by nie chciał chociaż raz wspiąć się na Niebosiężne Drzewo?

Po więcej recenzji zapraszam na mój blog

zanimprzeczytasz.wixsite.com/my-site/post/kto-chce-do-zakl%C4%99tego-lasu

Zaklęty Las

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-02-11
Zaklęty Las - fantastyczna książka dla dzieci, ukazująca siłę braterstwa, dziecięcą beztroskę oraz to co charakteryzuje dzieci „że wszystko jest możliwe jeśli się tego bardzo chce". Książka napisana fajnym zrozumiałym językiem dla dzieci. Bez zbędnych czasami męczących opisów. Szybka akcja, parę ciekawostek to przepis na świetną książkę dla dzieci. Dla chłopców i dziewczynek, dla małych i dużych. Idealna na rozpoczęcie przygody z samodzielnym czytaniem. Trochę magii, trochę czarów, szczypta fantazji sprawia że nie można się oderwać od książki.

Polecamy wycieczkę do Zaklętego Lasu

Fantastyczna przygoda

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-02-08
Historia o zaczarowanym lesie. Dużo przygód, fajnie zawiązany watek i morał. Historia dla małych i dużych, super na wspólne czytanie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.

Komentarze nie są potwierdzone zakupem