Żar - Sandor Marai | okładka
Czytelnik

Żar Marai Sandor

Zintegrowana
Wydanie: czwarte

Pierwsze wydanie: 2018-09-26

ISBN: 978-83-070-3437-9
EAN: 9788307034379
Liczba stron: 168
Format: 19.0x10.9
Cena katalogowa: 33,35 zł
Tłumaczenie: Teresa Worowska

33,35 zł 21,86 zł

Produkt niedostępny

Opis

Niesamowita powieść Sándora Máraiego napisana w 40’ latach.

“Żar” był pierwszym dziełem autora wydanym w Polsce.

Ta dość krótka opowieść porusza niezwykle ważny temat. Po latach dochodzi do spotkania dwóch starych przyjaciół- Polaka i Węgra. Ich relacja została zburzona, gdy odkrywają bolesną tajemnice. Wszystko popsuł miłosny trójkąt, o którym dowiedzieli się p0 śmierci żony jednego z nich.

Ta książka to przede wszystkim inteligentna refleksja nad ogromną chęcią poznania prawdy i niemożności jej osiągnięcia. Bohaterowie są już starzy. Jednak przeszłość ciągle daje o sobie znać.

Napięcie w tej relacji udziela się czytelnikowi przez całą książkę. Aż do samego końca czytelnik żyje w niepewności...

Na podstawie książki Sándora Máraiego na Węgrzech powstał film, w której role odegrali znakomini aktorzy.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Żar

2019-07-11
Poruszająca historia o miłości i przyjaźni, która została poddana próbie. Niepozorna, cieniutka książka o wnętrzu godnym wszelkich prestiżowych nagród. Przyjaciele znają się od lat. Ich życiowa trudność pojawiła się, gdy swój udział w tej relacji miała kobieta i nierównośc społeczna. Polecam czytać starszą literaturę. Polecam

Starsza książka, która powinna być obowiązkiem każdego czytelnika

2019-07-11
Lubię sięgać po książki z dawnych lat. Napisana w latach 40' a wydana dopiero po 2000 roku w Polsce. Bardzo długo musieliśmy na nią czekać. Moim zdaniem takie perełki powinny być tłumaczone byle szybciej, by żadna narodowość nie cierpiała nie mając możliwości poznania takiej literatury. To coś więcej niż zwykła powieść. To podróż w historie za pomocą bohaterów i ich uczuć z tamtych lat.

żar

2019-07-11
Książka, którą naprawdę warto przeczytać. Nie powinno Was zrażać to, że to dość wiekowa książka i myślenie bohaterów może być nieco sprzeczne z obecnym. Cienka książka, w której zawarto wszystkie emocje świata, od smutku po radość, od żalu po wybaczenie, od złości po spokój. Warto przeczytać ze względu na to, że naprawdę można to wszystko poczuć i przeżywać z bohaterami. Nigdy nie spotkałam tak adekwatnego tytułu do wnętrza książki.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.