Złoty dom Goldenów - Salman Rushdie | okładka
Rebis

Złoty dom Goldenów Salman Rushdie

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-806-2197-8
EAN: 9788380621978
Tytuł oryginalny: The Golden House
Liczba stron: 432
Format: 150x225mm
Cena katalogowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski

49,90 zł 31,11 zł

Produkt niedostępny

Opis

Bogaty milioner Nero Golden w tajemniczych okolicznościach imigruje do Stanów wkrótce po inauguracji Baracka Obamy. Wraz z trójką swoich dorosłych synów przybiera nową tożsamość i przeprowadza się do wielkiej rezydencji w centrum Manhattanu.

Historia potężnej rodziny opowiedziana jest z punktu widzenia ich sąsiada - René - będącego młodym filmowcem, który w imperium Goldenów znajduje idealny temat. Z czasem zostaje coraz bardziej uwikłany w sieć rodzinnych intryg, tajemnic, zdrad i morderstw.

Autor czyta fragment książki

Profil autora w serwisie Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Literacka perełka

2019-08-01
Nie wiedziałam czego spodziewać się po tej książce, jednak po kilku stronach byłam bardzo zaangażowana w przedstawioną historię. Podobało mi się wiele aspektów tej powieści. Między innymi piękny splot mitu, legendy oraz historii starożytnej na tle surowego, ale wspaniale błyszczącego tła Ameryki. Czytając wydawało mi się, że lektura tyczy się nad refleksją o mówieniu półprawdy. W końcu jeśli wmówimy sobie, że coś jest prawdą to tak jest.
Polecam, książka jest zadziwiająco imponująca. Cieszę się, że trafiła na moją półkę.

Salman Rushdie - "Złoty dom Goldenów"

2019-08-01

Bez dwóch zdań to najlepsza powieść, którą Salman Rushdie napisał od jakiegoś czasu. Autor wykorzystuje w swojej książce amerykański krajobraz polityczny. Lata panowania nowego prezydenta wiążą się z ,, panowaniem'' Nero Goldena, który przybywa z nieznanego miejsca i wprowadza się do ,,złotego domu''.


Rene będący narratorem powieści dość szybko popada w obsesje na puncie Nerona oraz jego trzech synów i stopniowo zaprzyjaźnia się z nimi. Poznaje ich wszystkie tajemnice, obserwuje wzrost jak i spektakularny upadek. Chłopak pragnie zostać filmowcem i pragnie nakręcić swoich sąsiadach. Ich życie oczywiście nie jest nudne, rodzinne sekrety, intrygi i relacje między wszystkimi postaciami z pewnością zrobiłby furorę i stały się hitem filmowym.

Rushdie bez najmniejszego wysiłku splata postacie mające swoje imiona z mitów i starożytnego świata i umiejętnie łączy z obecnym krajobrazem politycznym. Dzięki temu stwarza porywającą relacje z przebudzenia młodego człowieka i otaczających go ludzi.

Powieść naprawdę mocno angażuje. To idealna pozycja dla każdego wymagającego czytelnika.

Świetnie napisana.

2019-08-01
,,Złoty dom Goldenów'' to książka, którą kupiłam w sposób przypadkowy sugerując się jedynie okładką. Rushdie dobrze radzi sobie z poruszeniem ważnych tematów naszego współczesnego świata jak i z alegorią filmową czy popularnych opowieści ludowych.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.