Konto

Małe światy Nelson Caleb Azumah Książka

Małe światy
37,37 zł
55,90 zł - sugerowana cena detaliczna
Zamów teraz, wyślemy w poniedziałek.
Wydawnictwo: Drzazgi
Rodzaj oprawy: Okładka broszurowa (miękka)
Wydanie: 1
Liczba stron: 344
Rok wydania: 2024
Zobacz więcej

Kup w zestawie

+
=
75,16 zł
+
=
75,16 zł
+
=
46,27 zł
+
=
40,36 zł
37,37 zł
Upalne londyńskie lato, z okien domów w Peckham sączy się muzyka, ludzie szukają ulgi od słonecznego żaru w skrawkach cienia na chodnikach, w parkach i w klubach. Stephen wraz z Del, najbliższą przyjaciółką, czekają na wyniki egzaminów do akademii muzycznej. Po tym jak ona dostaje się na wymarzone studia, a on musi wyjechać z miasta, by uczyć się w Nottingham, ich drogi się rozchodzą. Tymczasowy koniec ich małego świata, gdzie można być wolnym i czuć się pięknym, słuchać Coltrane’a do rana i wylegiwać się w trawie, to jednak dopiero początek podróży Stephena, który zaczyna odkrywać nowe małe światy z innymi ludźmi – z kolejną dziewczyną, z matką, z ojcem, potem znowu z Del – i wyrusza do Ghany, by zrozumieć, na czym polega dziedziczność losu.Druga książka autora bestsellerowych „Otwartych wód” to opowieść o czułości, lękach, wyobcowaniu i poszukiwaniu samego siebie w świecie, który z jednej strony żąda od nas dopasowania, ale z drugiej – w końcu pozwala znaleźć przestrzeń wolności i radości.

Poruszająca medytacja nad doświadczeniem bycia migrantem.
„The Guardian”

Olśniewająca druga powieść Nelsona potwierdza jego status literackiej gwiazdy.
„The Observer”

*

Fragment powieści:

Kiedy Del kończy swój set, zamierzam zapytać, czy mogę postawić jej drinka. Zamierzam się wytłumaczyć. A w ciszy, która zapadnie na chwilę w trakcie rozmowy, zapytać, czy ma ochotę wyjść na parkiet, gdzie moglibyśmy spotkać się w tym samym ruchu. Moglibyśmy znaleźć się tak blisko, że nasze głowy zetknęłyby się ze sobą, dwie czarne korony w przyćmionym, ekstatycznym świetle. I znów moglibyśmy mieć po osiemnaście lat. I poddać się temu uczuciu.

*

Caleb Azumah Nelson – brytyjsko-ghański pisarz i fotograf. Mieszka w Londynie. „The Observer” uznał go za jednego z dziesięciu najlepszych debiutujących pisarzy 2021 roku. Za „Otwarte wody” uhonorowano go Costa First Novel Award i nagrodą za debiut roku British Book Awards. „Małe światy” znalazły się na shortlistach Dylan Thomas Prize i Orwell Prize for Political Fiction.

Szczegółowe informacje na temat książki Małe światy

Wydawnictwo: Drzazgi
EAN: 9788396898876
Autor: Nelson Caleb Azumah
Rodzaj oprawy: Okładka broszurowa (miękka)
Wydanie: 1
Liczba stron: 344
Rok wydania: 2024
Data premiery: 2024-06-17
Język wydania: polski
Podmiot odpowiedzialny: Wydawnictwo Drzazgi sp. z o.o.
ul. Kościuszki 23
89-650 Czersk
PL
e-mail: [email protected]

Podobne do Małe światy

Inne książki Nelson Caleb Azumah

Inne książki z kategorii Proza

Oceny i recenzje książki Małe światy

Średnia ocen:
6.90 /10
Liczba ocen:
58
lubimyczytac.pl
Powiedz nam, co myślisz!

Pomóż innym i zostaw ocenę!

Ten produkt nie ma jeszcze żadnych recenzji

Pomóż innym i zostaw ocenę!

Bestsellery

Nowości

Dołącz do Znak EKSTRA
i oszczędzaj na dostawie!

Jak dołączyć? To proste:

  1. Załóż konto w naszej księgarni
  2. Zapisz się do newslettera
  3. Korzystaj z przywilejów od razu!

Twoje korzyści:

  • Darmowa dostawa od 99 zł z GLS
  • Specjalne zniżki tylko dla klubowiczów
  • Pakiet zakładek Art Ladies za 1 zł
  • Brak opłat za uczestnictwo
Kobieta z telefonem Ikona paczki