Adam Silvera

Adam Silvera to amerykański autor powieści, urodzony w 1990 roku. Pisarz pracował początkowo jako barista, następnie jako sprzedawca książek. Wkrótce podjął się pracy jako asystent marketingowy w firmie zajmującej się rozwojem literatury, a następnie recenzent książek dla dzieci i młodzieży. Planował również, by zostać aktorem, jednak zdecydował, że pisarstwo będzie dla niego znacznie mniej stresujące.

Adam Silvera i jego błyskotliwy debiut


Choć Adam Silvera swoje pierwsze kroki w pisarstwie stawiał, gdy miał 10-11 lat, swój debiut zaliczył w 2015 roku. Wówczas wydana została jego pierwsza powieść „Raczej szczęśliwy, niż nie”, która z miejsca stała się bestsellerem. To wzruszająca historia opisująca tęsknotę za szczęściem i bliskością, w której nie brakuje elementów humorystycznych. Pisarz ośmielony sukcesem swojej pierwszej powieści, w 2017 roku wydał kolejną - „Zostawiłeś mi tylko przeszłość”. Wkrótce potem pojawiły się też następne: „A jeśli to my”, czy „Nasz ostatni dzień”. Silvera jest również autorem wielu interesujących opowiadań. Część z nich tworzy cykl „Infinity Cycles”.
Nagrody i ekranizacje
Debiut literacki Adama SilveraRaczej szczęśliwy, niż nie”, został bardzo ciepło przyjęty przez szerokie grono czytelników. Dlatego z miejsca trafił na listę bestsellerów „New York Times”. Otrzymał również tytuł „Weekly Flying Start Publishers”. W 2020 roku magazyn Queerty umieścił go na liście bohaterów „prowadzących naród ku równości, akceptacji i godności dla wszystkich ludzi”. Prawa do jego powieści „A jeśli to my” zostały sprzedane firmie Anonymus Content. HBO Max planuje wyprodukować serial na podstawie jego debiutanckiego dzieła.

Lista książek: Adam Silvera

Nasz ostatni dzień - Adam Silvera | mała okładka
-30 %

Nasz ostatni dzień

Adam Silvera

7.5 / 10 (2068 ocen)

36,90 zł

26,01 zł

More Happy Than Not Raczej szczęśliwy niż nie - Adam Silvera | mała okładka
-31 %

More Happy Than Not Raczej szczęśliwy niż nie

Adam Silvera

7.4 / 10 (1072 ocen)

36,90 zł

25,53 zł

Zostawiłeś mi tylko przeszłość - Adam Silvera | mała okładka
-36 %

Zostawiłeś mi tylko przeszłość

Adam Silvera

7.5 / 10 (571 ocen)

36,90 zł

23,54 zł

A jeśli to my - Adam Silvera, Becky Albertalli | mała okładka
-35 %

A jeśli to my

Adam Silvera, Becky Albertalli

6.9 / 10 (693 ocen)

39,90 zł

25,98 zł