Agata Puścikowska

Agata Puścikowska - absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarka działu „Polska" w tygodniku „Gość Niedzielny”, felietonistka i reportażystka. Współpracuje z mediami elektronicznymi. Zajmuje się też działalnością pro-life. Szczęśliwa żona i matka pięciorga dzieci. Książki Agaty Puścikowskiej opisują prawdziwe historie wyjątkowych kobiet, zakonnic, o których bohaterstwie - jak uważa autorka - mówi się stanowczo za mało. Ponadto na liście publikacji Puścikowskiej znajduje się też książka kulinarna z przepisami na rodzinne gotowanie oraz książka dla mam, przedstawiająca życie bez lukrowania, pełne różnorodnych doświadczeń.

Agaty Puścikowskiej i poradniki nowoczesnej matki


W 2011 roku na rynek literacki weszła pierwsza książka Agaty Puścikowskiej „Życia-Rysy. Reportaże o ludziach (nie)zwykłych”, w której opisuje ona świat, jakiego nie dostrzegamy, albo nie chcemy widzieć. Trzy lata później Puścikowska wyszła do czytelników z zupełnie czymś nowych. W książce „I co my z tego MAMY?”, napisnej wraz z aktorką Dominiką Figurską, dzieli się doświadczeniami i udowadnia, że rodzina, kariera i dbanie o samą siebie nie wykluczają się. To rozmowa dwóch spełnionych mam - o miłości, szczęściu i rodzinie. Z kolei w roku 2015 pojawiła się książka „Wielokuchnia”, w której Agata Puścikowska pokazuje, jak gotować dla rodziny i… nie zwariować! Ta pozycja to zbiór przepisów na smaczne i szybkie potrawy z łatwo dostępnych składników. Kuchnia Agaty Puścikowskiej jest przede wszystkim normalna, rodzinna i przyjazna. Bez zadęcia i napięcia. To propozycja dla kobiet, które często za pomocników w kuchni mają plączącą się pod nogami gromadkę dzieci.

Ksiażki Puścikowskiej o siostrach zakonnych


Po wydaniu wspomnianych książek dla mam, Agata Puścikowska postanowiła powrócić do literatury faktu. Szczególnie bliskie stały się jej historie sióstr zakonnych. Owocem tego są dwie jej książki: „Siostra na Krawędzi” z 2016 roku (rozmowa z siostrą Jolantą Glapką) oraz „Wojenne siostry” z 2019 roku (historie niezwykłych, bohaterskich sióstr, które nie chowały się przed wojną i okupacją w zakonach, ale niosły pomoc wszystkim, którzy tego potrzebowali). W roku 2019 ukazał się również zbiór felietonów Agaty Puścikowskiej.

Lista książek

Wielokuchnia

Agata Puścikowska

Prawdziwa kuchnia powinna być smaczna, ale przede wszystkim… normalna! Rodzinna i przyjazna. Bez zadęcia i napięcia. Dlatego, moimi pomocnikami zazwyczaj są plączące się pod nogami dzieci. I zwierzęta.

Więcej

29,90 zł

21,97 zł

Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę - Puścikowska Agata | mała okładka
-32 %

Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę

Puścikowska Agata

Agata Puścikowska opisuje nieznane dotąd dramatyczne historie zakonnic, które brały udział w powstaniu warszawskim. Były sanitariuszkami, leczyły cywili i żołnierzy, przygarniały tysiące dzieci, duchowo wspierały złamanych ludzi.

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

Wojenne siostry - Agata Puścikowska  | mała okładka
-32 %

Wojenne siostry

Agata Puścikowska

Agata Puścikowska opisuje prawdziwe historie niezwykłych, bohaterskich kobiet. Sióstr, które nie chowały się przed wojną i okupacją w zakonach, ale niosły pomoc wszystkim, którzy tego potrzebowali. Oddawały własne życie za często zupełnie obcych sobie ludzi.

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

Siostra na krawędzi

Jolanta Glapka, Agata Puścikowska

Kim jest siostra Jolanta Glapka? W Indiach pracowała z Matką Teresą i wędrowała po górach Kaszmiru (chociaż ukradziono jej plecak i dokumenty). W Polsce wraz z biskupem Janem Chrapkiem tworzyła od podstaw katolickie media elektroniczne (mimo oporu wielu środowisk).

Więcej

29,90 zł

18,83 zł

I co my z tego mamy?

Dominika Figurska, Agata Puścikowska

Znana aktorka Dominika Figurska i dziennikarka Agata Puścikowska – dobre koleżanki, mamy piątki dzieci rozmawiają szczerze o miłości, dzieciach, mężach, pracy i karierze.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Z mojego okna - Agata Puścikowska | mała okładka
-37 %

Z mojego okna

Agata Puścikowska

Ze wstępu Autorki do książki:

Co natomiast widać „Z mojego okna”? Życie! Życie widać! Wszystkie kolory tego życia, smaki, zapachy. Blaski i cienie. Tych cieni, bywa że jest sporo. Ale i radości. Czytelnicy lubią radości.

Lubią też, gdy mogą identyfikować się z małymi tęsknotami, uśmiechami losu, sprawami codziennymi i powszechnymi. Ale ważne też dla nich jest, że problemy – rodzinne, społeczne, większe i [...]

Więcej

24,99 zł

15,73 zł