Agata Ubysz

Agata Ubysz po ukończeniu studiów dziennikarskich, zaczęła pracować dla tygodników kobiecych. W późniejszym czasie objęła ona posadę redaktor naczelnej polskiego wydania Marie Claire. Po kilku latach Agata Ubysz postanowiła zrezygnować z lukratywnej posady szefowej działu mody w tygodniku wydawanym przez szwajcarski oddział Edipresse i rozpoczęła staż w muzeum. Decyzja ta była umotywowana jej osobistymi zainteresowaniami, związanymi ze sztuką plastyczną- w tym fotografią. Agata Ubysz jest obecnie związana z warszawską Lookout Gallery. Miał tam miejsce wernisaż wystawy „Tribute to Moda Polska”, której Agata Ubysz była kuratorem.

Agata Ubysz autorka książki o Małgorzacie Walewskiej


Debiut literacki Agaty Ubysz to książka zatytułowana „Małgorzata Walewska. Moja twarz brzmi znajomo”. To pozycja beletrystyczna, która została wydana wraz z główną postacią przedstawioną na kartach tej powieści. Wydana w 2022 roku książka przedstawia kulisy kariery pierwszej damy polskiej opery. Ubysz opisuje w niej kulisy pracy Małgorzaty Walewskiej z jej kolegami po fachu, czyli Placido Domingo i Luciano Pavarotti. W trakcie przygotowywania książki Agata Ubysz, przeprowadziła z Małgorzatą Walewska wiele inspirujących rozmów. To one były podstawą do przedstawienia sylwetki polskiej śpiewaczki operowej, która zrobiła międzynarodową karierę.

Kuratorka największych wystaw fotograficznych


W obecnym czasie Agata Ubysz ukończyła studia magisterskie i obroniła pracę dotyczącą kolekcji polskiej fotografii. Uczestniczy ona w wielu wystawach organizowanych w polskich muzeach, głównie w Warszawie. Ubysz odbyła także staż w Musee de l'Elysee. Jako kurator Ubysz bierze udział w działaniach logistycznych i organizacyjnych. Jej zadaniem jest nadzorowanie postępów pracy, a także tworzenie tekstów traktujących o organizowanych wystawach. Ubysz współpracuje także z artystami wystawiającymi swoje dzieła w muzeach. Jej zadaniem jest przygotowywanie wernisaży, które wystawiane będą w największych miastach w Polsce.

Lista książek: Agata Ubysz

5,00 zł 5,00 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna