Agnieszka Jankowiak-Maik

Agnieszka Jankowiak-Maik urodziła się 18 maja 1984 roku w Poznaniu. Polska edukatora, historyczka, redaktorka serwisów historycznych i autorka popularnego bloga „Babka od Histy”. Pracuje w III Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu jako nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie. Pedagog jest absolwentką Wydziału Historycznego i studiów doktoranckich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Córka wykładowcy dr hab. Stanisława Jankowiaka na Uniwersytecie im. A. Mickiewicz w Poznaniu.

Agnieszka Jankowiak-Maik – nowe spojrzenie na historię


Nauczycielka historii jest autorką prac naukowych z zakresu najnowszej historii Polski i dydaktyki historii. Jest ona również członkinią Centralnego Komitetu Olimpiady Historycznej Juniorów. 27 kwietnia 2022 roku wydała książkę „Historia, której nie było”. Dzięki tej książce wiele osób spojrzy na historię jeszcze raz, dużo przychylniej.

Nauczycielka od historii, jakiej jeszcze nie było


Agnieszka Jankowiak-Maik została wyróżniona w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku. Podczas całej swojej działalności już dwukrotnie otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania. W 2021 roku nauczycielka została Laureatką XIV edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej za „Naprawianie świata” i w tym samym roku otrzymała Medal Wolności Słowa w kategorii „Obywatel” za uczenie młodych ludzi, czym jest postawa obywatelska i prawo do protestu. Agnieszka Jankowiak-Maik również w 2021 roku znalazła się na liście „50 Śmiałych 2021” magazynu „Wysokie Obcasy” za „sprzeciw wobec absurdalnych pomysłów Ministerstwa Edukacji i Nauki” – sprzeciw przeciwko nowej reformie edukacji.

Lista książek: Agnieszka Jankowiak-Maik

34,99 zł 34,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

49,99 zł 34,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna