Andrzej Dragan

Andrzej Dragan urodził się w 1978 roku w Koninie. Jest doktorem habilitowanym fizyki i fotografem. Zdobył wiele nagród krajowych i międzynarodowych w dziedzinach artystycznych. Obecnie jest adiunktem na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Fotografią zajmuje się od 2003 roku, opracował własną metodę cyfrowej obróbki fotograficznej - retusz światła. Jest autorem sesji fotograficznych wielu znanych osób, jak na przykład: David Lynch, Mads Mikkelsen, Andrzej Mleczko czy Kuba Wojewódzki.

W 2019 roku ukazała się jego książka "Kwantechizm czyli klatka na ludzi", gdzie popularyzuje fizykę i zagadnienia z nią związane.

Lista książek

Kwantechizm czyli klatka na ludzi

Andrzej Dragan

„Za jakiś czas zostaniemy ewolucyjnie zastąpieni istotami, które dzielić od nas będzie przepaść o wiele większa, niż obecnie dzieli nas od mrówek. Mówienie z jakąkolwiek pewnością o czymkolwiek jest więc nie tylko bezczelnością, ale, co gorsza, nietaktem” pisze Autor. Intelektualna prowokacja? Kokieteria wybitnego fizyka zajmującego się teorią kwantową, laureata kilkudziesięciu nagród za działalność naukową[...]

Więcej

34,90 zł

25,04 zł