Anna Romaniuk

Krytyczka literacka, edytorka oraz historyczka literatury. Stypendystka Funduszu Promocji Twórczości, Urzędu Miasta st. Warszawy, a także ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Publikowała na łamach między innymi Tygodnika Powszechnego czy Czasu Kultury.

Lista książek

Orzeszkowo 14 Historie z Podlasia

Anna Romaniuk

Już w 1639 roku zapisano, że Puszcza Białowieska „poczyna się od wsi Orzeszkowa”. Podróż z warszawskiego Dworca Śródmieście, przez Siedlce i Czeremchę, przez Wisłę i Bug, trwa zazwyczaj cztery godziny. Tuż przy torach tablica z napisem „Orzeszkowo”.

Nie za daleko od stacji kolejowej, nie za blisko sklepu – stoi dom. Otacza go, jak starych ludzi i stare drzewach, aura nostalgii. To właśnie dom, wieś, jej mi[...]

Więcej

29,90 zł

17,07 zł

Obecność Wspomnienia o Czesławie Miłoszu

Anna Romaniuk

Budził się o trzeciej nad ranem. Czytał do szóstej. Jadł śniadanie. Spacerował. Pisał do południa. To były „święte” godziny. Potem miał czas na resztę życia.

Czesław Miłosz w ciągu dziewięćdziesięciu trzech lat wiele przeżył, wiele widział, wiele przeczytał, wiele napisał... Spotykał ludzi i jego spotykano. „Swojego” Miłosza wspominają między innymi syn Antoni Miłosz, wnuczka Erin Gilbert, bratowa Grażyna [...]

Więcej

49,90 zł

32,87 zł

Wierność Wspomnienia o Zbigniewie Herbercie - Anna Romaniuk | mała okładka
-31 %

Wierność Wspomnienia o Zbigniewie Herbercie

Anna Romaniuk

Kolejna książka z serii TWARZE, w której ukazał się tom Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu. Książka zawiera kilkadziesiąt wspomnień osób pamiętających Zbigniewa Herberta. Przygotowane na podstawie rozmów z rodziną i przyjaciółmi pisarza, materiałów z prasy i publikacji książkowych.

Więcej

59,00 zł

40,89 zł