Anna Wylegała

Anna Wylegała urodziła się w 1982 roku. Z wykształcenia socjolog i adiunkt w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. W swojej pracy badawczej Anna Wylegała skupia się przede wszystkim na metodologii nauk społecznych. Wykorzystuje znaczenie zagadnień historycznych, a także wydarzeń, które miały przemożny wpływ na losy świata. W trakcie prowadzonych badań naukowych, Wylegała zajęła się bardzo dokładną analizą przemian gospodarczych i ich wpływu na wybraną grupę społeczną.

Anna Wylegała- twórczość o tematyce społecznej i historycznej


Twórczość literacka Anny Wylegały obejmuje przede wszystkim książki o tematyce przemian politycznych, społecznych i gospodarczych, jakie miały miejsce w historii Europy. Autorka wiele uwagi poświęca ukraińskiej Galicji, Polskim Ziemiom Odzyskanym, a także problematyce przesiedleń i ich wpływowi na dalsze losy wybranej grupy społecznej. W dorobku artystycznym Anny Wylegały znaleźć można takie książki, jak „Był dwór, nie ma dworu”, „Przesiedlenia a pamięć. Studium (nie)pamięci społecznej na przykładzie ukraińskiej Galicji i polskich Ziem Odzyskanych”. To także współautorka książki pt. „The Burden of the Past: History, Memory, and Identity in Contemporary Ukraine”.

Laureatka przeglądu „Polityki"


Anna Wylegała to laureatka Nagrody historycznej w organizowanym przez „Politykę” konkursie na prace i studia o charakterze historyczno-społecznym za pozycję wydaną w 2014 roku- „Przesiedlenia a pamięć. Studium (nie)pamięci społecznej na przykładzie ukraińskiej Galicji i polskich „Ziem Odzyskanych”. Dalszy dorobek literacki Wylegały obejmuje pamięć biograficzną i społeczną, jak również historię zagłady wielu grup społecznych. Obecnie autorka zajmuje się badaniami nad zasadami wprowadzania i funkcjonowania powojennej reformy rolnej.

Lista książek: Anna Wylegała

24,86 zł 24,86 zł - najniższa cena 42,90 zł - cena detaliczna

44,90 zł 44,90 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna