Anthony Summers

Anthony Summers urodził się 21 grudnia 1942 roku w Londynie w Wielkiej Brytanii. Jako absolwent Studiów Języków Nowożytnych na Uniwersytecie Oksfordzkim rozpoczął karierę w niezależnych gazetach londyńskich na stanowisku reportera. Summers pracował także dla telewizji Granada TV jako współautor pierwszego brytyjskiego programu tabloidowego Public Affairs. Po powrocie do Anglii Summers otrzymał angaż do BBC television News, a także 24 Hour BBC. Summer to najmłodszy producent BBC, który w wieku 24 lat podróżował po całym świecie

Anthony Summers – książki w formie reportaży śledczych


Debiut literacki Anthon’ego Summersa to przede wszystkim biografie celebrytów Marilyn Monroe i Franka Sinatry, a także dokładny opis śledztwa w sprawie brytyjskiej sprawy Profumo i zaginięcia w 2007 roku Madeleine McCann w Portugalii. Do utworów autorstwa Anthon’ego Summersa należą między innymi „Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe. Kolejną książkę, która przyniosła rozgłos Summersowi jest wydana w 2014 roku „Looking For Madeleine”, a także „Sinatra: The life”.

Bestsellery o tematyce kryminalnej


Według krytyków literackich, a także osób zawodowo zajmujących się tworzeniem reportaży śledczych, Anthony Sommer jest jednym z najlepszych współczesnych twórców książek o tematyce śledczej. Ten dziennikarz i reporter kryminalny dokonuje w swoich utworach szczegółowej analizy bohaterów, w tym celebrytów i osób, które zmarły bądź zaginęły w tajemniczych okolicznościach. Książki Anthon’ego Summersa zyskały miano bestsellerów, jak również stały się bardzo popularnymi pozycjami beletrystycznymi z kategorii reportaż śledczy.

Lista książek: Anthony Summers

47,59 zł 47,59 zł - najniższa cena 69,99 zł - cena detaliczna