Apoloniusz Zawilski

(ur. 1912, zm. 2004) - oficer wojska polskiego, historyk, pisarz. W chwili wybuchu wojny był dowódcą jednej z baterii armii „Pomorze". Brał udział w licznych walkach kampanii do 20 września, gdy został ciężko ranny pod Laskami. Od 1941 działał aktywnie w AK, za co po wojnie został skazany na karę śmierci. Wyrok złagodzono, a następnie Zawilskiego uwolniono ze względu na zły stan zdrowia. Jeszcze przed wojną ukończył studia teatralne, a w latach 60. polonistykę. Pracował jako kierownik literacki w teatrach w Łodzi i Bełchatowie, rolnik i nauczyciel oraz w kopalni w Bełchatowie. Po przejściu na emeryturę zajął się pisaniem książek popularnonaukowych poświęconych przede wszystkim kampanii wrześniowej. W stanie spoczynku został awansowany do stopnia pułkownika. W 1995 uzyskał doktorat na Wydziale Historii UJ, a w 2002 otrzymał doktorat honoris causa Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie.

Lista książek

Pakiet 3 bestsellerów historycznych

Antony Beevor, Norman Davies, Apoloniusz ...

Ekskluzywny pakiet 3 bestsellerów historycznych wydany z okazji 70. rocznicy II wojny światowej. Bitwy polskiego września + Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo + Berlin 1945. Upadek

Więcej

199,00 zł

135,32 zł

Bitwy polskiego września - Apoloniusz Zawilski  | mała okładka
-32 %

Bitwy polskiego września

Apoloniusz Zawilski

1 września 1939 roku rozpoczął się nowy rozdział w dziejach ludzkości: III Rzesza zaatakowała Polskę i doprowadziła do wybuchu II wojny światowej. Władze Rzeczpospolitej nie uległy groźbom Hitlera.

Więcej

79,90 zł

54,33 zł

Bitwy polskiego września

Apoloniusz Zawilski

Wrzesień '39 i jego bohaterowie w epickim dziele Apoloniusza Zawilskiego.
1 września 1939 roku rozpoczął się nowy rozdział w dziejach ludzkości: III Rzesza zaatakowała Polskę i doprowadziła do wybuchu II wojny światowej. Władze Rzeczpospolitej nie uległy groźbom Hitlera i nie zdecydowały się na żadne kompromisy, które byłyby w rzeczywistości kapitulacją.

Więcej

69,90 zł

47,53 zł