Bernard Newman

Bernard Newman to Brytyjczyk urodzony 8 maja 1897 w Ibstock. Zmarł 19 lutego 1968 roku w Harrow. W czasie I Wojny Światowej Newman został wcielony do armii i był szpiegiem działającym na rzecz rządu brytyjskiego. W okresie międzywojennym odbywał wycieczki krajoznawcze na rowerze, odwiedzając ponad 60 państw. Bernard Newman to człowiek uznawany za wielki autorytet z zakresu szpiegostwa. Stworzony przez niego cykl pasjonujących wykładów, zainteresował wielu senatorów Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Franklina Delano Roosevelta, a nawet samego Adolfa Hitlera.

Bernard Newman – pisarz i podróżnik


Rowerowe wycieczki i przeżywane w ich czasie przygody, zaowocowały powstaniem znakomitych oraz okraszonych specyficznym, brytyjskim humorem reportaży. Bernard Newman to podróżnik i pisarz, który kilkukrotnie odwiedził przedwojenną Polskę. W trakcie podróży po II Rzeczypospolitej Bernard Newman podkreślał piękno tego kraju i jego wielowiekową historię oraz tradycję. Stworzona przez niego książka „Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma”. Reportaż z 1934 roku zawiera liczne anegdoty, jak również odniesienia do bogatej kultury i sztuki Polski przedwojennej.

Reportaż z Polski u progu II wojny światowej


Bernard Charles Newman stworzył jedyną w swoim rodzaju książkę w formie reportażu. Jest ona zaliczana do literatury faktu. Interesujące spostrzeżenia Brytyjczyka i jednocześnie poddanego jego Królewskiej Mości, dotyczące Polaków u progu wybuchu II wojny światowej, po dziś cieszą się ogromnym uznaniem krytyków i znawców literatury faktu. To inspirująca podróż w czasie, ubarwiona licznymi anegdotami i specyficznym, angielskim spojrzeniem na otaczającą człowieka rzeczywistość.

Lista książek: Bernard Newman

34,99 zł 33,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

38,49 zł 37,39 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna

32,89 zł 31,95 zł - najniższa cena 46,99 zł - cena detaliczna

31,49 zł 30,59 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna