Bernard Werber

Bernard Werber to jeden z najpopularniejszych współczesnych, francuskich pisarzy. Urodzony 18 września 1961 roku w Tuluzie autor już od najmłodszych lat interesował się wszelakim naukami humanistycznymi. Na Instytucie Kryminologii w Tuluzie studiował kryminologie a na Wyższej Szkole Dziennikarstwo w Paryżu ukończył dziennikarstwo.

Jego powieści są połączeniem wielu różnych gatunków literackich. Szczególnie kryminału, międzywojennej fantastyki, sagi przygodowej czy utworów filozoficznych.

Lista książek

Trzecia ludzkość - Bernard Werber | mała okładka
-38 %

Trzecia ludzkość

Bernard Werber

Antarktyka, dno podziemnego jeziora. Paleontolog Charles Wells i jego ekspedycja odkrywają pozostałości ludzkiego szkieletu o długości blisko siedemnastu metrów. Projekt autorstwa Davida, syna Charlesa Wellsa, mający na celu zmniejszenie istoty ludzkiej.

Więcej

37,00 zł

22,76 zł

Szkoła bogów

Bernard Werber

Pierwsza część bestsellerowej trylogii, której akcja rozgrywa się w mieście Olimp, na wyspie Aeden. Tam właśnie znajduje się niezwykła szkoła, w której rolę nauczycieli pełni dwunastu bogów greckiej mitologii. Ich zadaniem jest nauczanie sztuki kierowania ludźmi w taki sposób, aby mieli w sobie wolę przeżycia, chcieli budować miasta, tworzyć religie, podnosić poziom swojej świadomości.
Po Tanatonautach i Im[...]

Więcej

37,00 zł

22,66 zł

Dzień mrówek Tom 2 - Bernard Werber | mała okładka
-38 %

Dzień mrówek Tom 2

Bernard Werber

W Fontainebleau dochodzi do serii tajemniczych morderstw: jako pierwsi giną bracia Salta, cenieni chemicy. Komisarz Jacques Melies ma wyjaśnić zagadki tych śmierci. Młoda dziennikarka Laetitia Wells również włącza się do śledztwa...

Fala morderstw przetaczająca się przez Paryż, duet dość osobliwych detektywów, zagadka i miliony małych, sprytnych stworzeń w tle, czyżby tylko w tle?

„Co zapewniło książce ta[...]

Więcej

36,00 zł

22,16 zł

Tajemnica bogów - Bernard Werber | mała okładka
-41 %

Tajemnica bogów

Bernard Werber

Zwieńczenie bestsellerowej „Trylogii bogów”, której akcja rozgrywa się w mieście Olimpia, na wyspie Aeden. Tam znajduje się niezwykła szkoła, w której rolę nauczycieli pełni dwunastu bogów greckiej mitologii. Ich zadaniem jest nauczanie sztuki kierowania ludźmi w taki sposób, aby mieli w sobie wolę przeżycia, chcieli budować miasta, tworzyć religie, podnosić poziom swojej świadomości.
W tej niezwykłej sadze[...]

Więcej

37,00 zł

21,75 zł

Oddech bogów - Bernard Werber | mała okładka
-35 %

Oddech bogów

Bernard Werber

Druga część bestsellerowej trylogii, której akcja rozgrywa się w mieście Olimp, na wyspie Aeden. Tam znajduje się niezwykła szkoła, w której rolę nauczycieli pełni dwunastu bogów greckiej mitologii. Ich zadaniem jest nauczanie sztuki kierowania ludźmi w taki sposób, aby mieli w sobie wolę przeżycia, chcieli budować miasta, tworzyć religie, podnosić poziom swojej świadomości.

„Ta saga gwarantuje totalne sza[...]

Więcej

37,00 zł

24,05 zł

Rewolucja mrówek. Tom 3 - Bernard Werber | mała okładka
-35 %

Rewolucja mrówek. Tom 3

Bernard Werber

Czego mogą nam zazdrościć mrówki?
Humoru, miłości, sztuki.
Czego mrówkom mogą zazdrościć ludzie?
Harmonii z naturą, nieświadomości istnienia uczucia strachu, porozumienia absolutnego?
Czy po tysiącleciach niewiedzy dwie najbardziej rozwinięte cywilizacje naszej planety wreszcie spotkają się i porozumieją?

Zwieńczenie bestsellerowej trylogii o niezwykłych mrówkach. Całość odniosła fenomenalny światowy sukce[...]

Więcej

37,00 zł

24,05 zł

Imperium mrówek. Tom 1

Bernard Werber

Doskonałe połączenie elementów nauki, filozofii i pierwszorzędnej fabuły. Kultowa książka przetłumaczona na 35 języków.
„Berbard Werber stał się niezaprzeczalnie jednym z najbardziej popularnych francuskich pisarzy. Architekt wyobraźni, oscylujący między nieskończenie małym a nieskończenie wielkim”.
Le Figaro

Faktem jest, że cywilizacja mrówek jest niedościgniona, jeśli chodzi o budowę i organizację miast.[...]

Więcej

34,00 zł

20,62 zł

Mikroludzie - Bernard Werber | mała okładka
-38 %

Mikroludzie

Bernard Werber

Mniejsi, bardziej odporni i solidarni. Czy mikroludzie są przyszłością cywilizacji... czy jej końcem?
Kontynuacja bestsellerowej powieści „Trzecia ludzkość”!
Francuskie przedsiębiorstwo Pigmej Prod komercjalizuje usługi nowej rasy ludzkiej: Emceków – kobiet i mężczyzn, których wzrost nie przekracza siedemnastu centymetrów. Te zredukowane istoty wykonują przeróżne zadania na całym świecie: ratują górników z [...]

Więcej

37,00 zł

22,76 zł

Głos Ziemi - Bernard Werber | mała okładka
-38 %

Głos Ziemi

Bernard Werber

Najsłynniejszy naukowiec wśród pisarzy kontynuuje sagę o mikroludziach z apokalipsą w tle!
Bernard Werber kontynuuje swoje poszukiwania idealnego świata. Opowieść splata to, co nieskończenie wielkie z tym, co nieskończenie małe. Siła powieści polega na stworzeniu poczucia, że Czytelnik znajduje się w centrum rozgrywki.
Siedmiu graczy, siedem wizji przyszłości. Celem każdego jest zdobyć przewagę. A gdyby tak[...]

Więcej

37,00 zł

22,76 zł

Jutro należy do kotów

Bernard Werber

W dzielnicy Montmartre w Paryżu żyją dwa niezwykłe koty. Bastet, narratorka, która chciałaby móc skuteczniej komunikować się z ludźmi. Pitagoras, kot doświadczalny, który na czubku głowy ma wejście na klucz USB umożliwiający mu łączenie się z Internetem. Koty spotkają się i pokochają, chociaż sprawy w świecie ludzi wokół nich nie przestają się komplikować. Bastet pragnie walczyć z przemocą ludzi za pomocą k[...]

Więcej

35,90 zł

23,32 zł

Imperium aniołów - Bernard Werber | mała okładka
-38 %

Imperium aniołów

Bernard Werber

Bernard Werber po raz kolejny skłania nas do refleksji nad istotą życia, czerpiąc przy tym ze starożytnej mądrości i współczesnej filozofii. A wszystko to podane lekko, a momentami zabawnie. Podążając śladami młodego anioła, odkrywamy zadziwiającą perspektywę naszego śmiertelnego życia.Były tanatonauta, Michael Pinson, przeszedł na drugą stronę. Stał się aniołem. Zaczął pracę w pełnym wymiarze godzin. [...]

Więcej

37,00 zł

22,76 zł

Szósty sen - Bernard Werber | mała okładka
-35 %

Szósty sen

Bernard Werber

Po raz kolejny Bernard Werber nie tylko prowadzi nas za rękę ku przygodzie, ale też zachęca do zadawania sobie pytań na temat naszej przyszłości i umiejętności czerpania możliwości z otaczającego nas świata.
Autor nie przestaje fascynować kreacjami wyjątkowych światów, w których nauka splata się z ezoteryką, wierzeniami i legendami. Najnowszą powieść Werber osadził w tajemniczym świecie snu. Główny bohater,[...]

Więcej

36,90 zł

23,98 zł

Głos z zaświatów - Bernard Werber | mała okładka
-41 %

Głos z zaświatów

Bernard Werber

Pewnego poranka Gabriel Wells, popularny pisarz, budzi się i odkrywa, że… umarł. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że został otruty. Mężczyzna wędruje po świecie żywych, lecz pozostaje widoczny tylko dla Lucy Filipini – medium – która pracuje dla tajemniczej Hierarchii. Wspólnie podejmują osobliwe śledztwo, w którym towarzyszy im Encyklopedia wiedzy względnej i absolutnej Edmunda Wellsa – monumentalne dzi[...]

Więcej

39,90 zł

23,45 zł