Bogusław Dziadzia

Bogusław Dziadzia – artysta, socjolog i kulturoznawca. Jest adiunktem w Zakładzie Edukacji Kulturalnej znajdującym się na Uniwersytecie Śląskim. Jest autorem wielu publikacji i prac dotyczących problematyki masowej komunikacji, kultury popularnej oraz jej upowszechniania.

Interesuje się malarstwem sztalugowym - na swoim koncie ma wystawy zbiorowe jak i indywidualne, fotografią, projektowaniem graficznym oraz pisarstwem. Jego debiutem literackim było opublikowane na łamach miesięcznika Lampa opowiadanie pt. ,,Płotno’’.

Lista książek

Diabelskie podcienia - Bogusław Dziadzia | mała okładka
-38 %

Diabelskie podcienia

Bogusław Dziadzia

Pod diabelskimi podcieniami kroczy śmierć Pewnego dnia w Cieszynie pojawia się piękna kobieta. Jedna z jej przygód miłosnych kończy się śmiercią i sprawą w sądzie. Powoli wychodzi na jaw, że Apolonia nie jest tuzinkową dziewczyną, która po prostu wyruszyła na podryw w obcym mieście. Jej główne zainteresowania bowiem to okultyzm i czarna magia. Diabelskie podcienia to zaproszenie do magicznej wędrówki po Cie[...]

Więcej

30,00 zł

18,60 zł

Wpływ mediów

Bogusław Dziadzia

Powszechnie uważa się, że wpływ mediów masowych jest rodzajem oszustwa. Mówiąc o oddziaływaniu mediów używa się zwykle sformułowań w rodzaju: manipulacja, dominacja, władza, ubezwłasnowolnienie, kłamstwo, uprzedmiotowienie, kontrola społeczna i wielu jeszcze innych pojęć – zwykle o pejoratywnym znaczeniu.

Książka próbuje uporządkować zakres zjawisk wpływu mediów, przenosząc problem tego zjawiska z obszaru[...]

Więcej

29,80 zł

Naznaczeni popkulturą Media elektroniczne i przemiany prowincji

Bogusław Dziadzia

„Gdyby zastanowić się nad profilem recenzowanej książki, najtrafniejszym chyba określeniem byłaby kwalifikacja jej do ram kulturoznawstwa zaangażowanego, uwzględniającego ekonomiczno-kapitałowe uwarunkowania wpływające na jakoś partycypacji w kulturze zapośredniczonej medialnie”. prof. Wojciech J. Burszta

„Rozprawa ma duże walory poznawcze i może stanowić cenną pomoc dydaktyczną w zakresie wiedzy o mediach[...]

Więcej

40,00 zł

19,99 zł