Dariusz Kortko

Dariusz Kortko

Redaktor naczelny katowickiej "Gazety Wyborczej", współautor książki "Dobry zawód. Z lekarzami rozmawiają Krystyna Bochenek i Dariusz Kortko". Autor licznych artykułów na temat problemów zdrowotnych, w tym szczególnie o stanie polskiej transplantologii, by wymienić wywiad z dr n. med. Jarosławem Wilkiem, anestezjologiem i specjalistą medycyny ratunkowej, zatytułowany "Krewni nie odmawiają organów", który ukazał się w Dużym Formacie GW, w czerwcu 2007 roku. Wśród wielu innych publikacji można by wymienić: artykuł o śląskiej kardiochirurgii - "Śląsk zna się na sercu" (GW, maj 2007), wywiad przeprowadzony wspólnie z Krystyną Bochenek z prof. Jerzym Hołowieckim, twórcą i kierownikiem Katedry i Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku ŚUM w Katowicach - "Lekarz ma być uczuciowy" (GW, maj 2006), czy też artykuły o siemianowickiej "oparzeniówce" - "Szpital cudów" (GW, maj 2007) oraz o piekarskiej "urazówce" - "Złamani do Piekar Śląskich!" (GW, maj 2007).

Lista książek

Krzysztof Wielicki Piekło mnie nie chciało - Kortko Dariusz, Pietraszewski Marcin | mała okładka
-34 %

Krzysztof Wielicki Piekło mnie nie chciało

Kortko Dariusz, Pietraszewski Marcin

Najnowsza biografia laureata Złotego Czekana za całokształt dokonań ukaże się już 27 listopada nakładem wydawnictwa Agora. Jej autorami są Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski - duet, który na swoim koncie ma bestsellerowe opowieści o Jurku Kukuczce i Mirosławie Hermaszewskim!
Mam szczęście, bo ciągle żyję - przyznaje Krzysztof Wielicki, jeden z najwybitniejszych wspinaczy w historii himalaizmu. Jego repor[...]

Więcej

44,99 zł

29,60 zł

Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście - Kortko Dariusz, Pietraszewski Marcin | mała okładka
-34 %

Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście

Kortko Dariusz, Pietraszewski Marcin

O Kukuczce oficjalnie mówiono: największy polski himalaista, wspaniały, dzielny, silny. A za plecami szeptano: twardy, szalony, uparty, mało wrażliwy, pozbawiony sumienia, nieskory do wzruszeń. Który obraz jest prawdziwy? Portret człowieka bezwzględnego, który całe swoje życie poświęcił pasji zdobywania najwyższych gór? Czy osoby szorstkiej, która nie potrafiła dobrać odpowiednich słów, by o górach opowiada[...]

Więcej

44,99 zł

29,60 zł

Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga - Dariusz Kortko, Judyta Watoła  | mała okładka
-34 %

Religa

Dariusz Kortko, Judyta Watoła

"Profesor Zbigniew Religa. Niewierzący, ale skleiło się z nim słowo „święty”. Dla wielu osób święta jest pamięć o nim. „To był święty człowiek” - mówią pacjenci. Inni mocniej: „Moja miłość”. Lekarze dopowiedzą, że miał do chorych świętą cierpliwość. Pielęgniarki, że zawsze je szanował. I może święty to zbyt wiele, ale świetny był na pewno.

Więcej

45,00 zł

29,60 zł

Ludzie czy bogowie

Dariusz Kortko, Krystyna Bochenek

Przez kilka lat rozmawialiśmy z lekarzami, bo nie mogliśmy się pogodzić z oskarżeniami, że są zadufani, przemęczeni, w ciągłej pogoni za pieniądzem. Niemoralni, stracili empatię.

Więcej

39,99 zł

26,80 zł

Na szczycie stromej góry

Dariusz Kortko, Judyta Watoła

Książka Dariusza Kortki i Judyty Watoły to lektura niezwykła i bardzo potrzebna w chwili, gdy polska transplantologia przeżywa kryzys. To wzruszające a zarazem ciekawe historie ludzi, którzy przeszli transplantacje różnych organów, opowieści ich rodzin

Więcej

29,00 zł

19,72 zł

Dobry zawód

Krystyna Bochenek, Dariusz Kortko

Taka książka jest potrzebna!
Znakomici dziennikarze przez kilka lat rozmawiali ze sławami polskiej medycyny: najlepszymi specjalistami w swoich dziedzinach, najbardziej cenionymi innowatorami, mistrzami dla uczniów i pacjentów.
Szczeklik, Trojanowski

Więcej

39,00 zł

26,52 zł