David Benedictus

David Benedictus urodził się 16 września 1938 roku w Londynie w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu szkoły średniej, zdecydował się na studiowanie reżyserii teatralnej. Już pod koniec swojej edukacji uniwersyteckiej David Benedictus interesował się szczególnie reżyserią przedstawień teatralnych, dedykowanych najmłodszym odbiorcom. To absolwent prestiżowej szkoły Eton College, jak również Bolliol College- Uniwersytet Oksfordzki w Iowa.

David Benedictus – autor wybitnej powieści traktującej o dalszych losach Kubusia Puchatka


Do najwybitniejszych dzieł Davida Henr’ego Benedictusa należy powieść „Winnie the Pooh. Return to the Hundref Acre Wood”. Kolejną powieścią, która została doceniona przez wielu krytyków jest „Czwarty czerwca”. Stała się ona bestsellerem i została przekształcona na sztukę teatralną, wystawioną na londyńskiej scenie. Kolejna powieść Benedictusa to utwór „Jesteś teraz dużym chłopcem”. Stał się on kanwę filmu fabularnego z 1966 roku w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Benedictus tworzył również odczyty audio historii Kubusia Puchatka, które prowadził razem z Judith Dench i Jeffreyem Palmerem.

Wybitna autobiografia na podstawie wywiadu rzeki


Zdaniem wielu krytyków literackich dzieła Davida Benedictusa, to publikacje określane mianem „cudownego wyczucia świata” stworzonego przez Kubusia Puchatka. W recenzji „Publishers Weekly” powieści Benedictusa uznawane są jako pełne uroku i niezapomniane. Furorę w Anglii, a także w niektórych regionach Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, wywołała autobiografia pod tytułem „Dropping names”, wydana w 2005 roku. Przedstawia ona koleje życia Davida H. Benedictusa. To autobiografia, która powstała na podstawie wywiadu rzeki, udzielonego przez pisarza izraelskiej gazecie „Yediot Aharonot” w 2009 roku.

Lista książek: David Benedictus

30,59 zł 30,59 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

Powrót do Stumilowego Lasu - David Benedictus | mała okładka

Powrót do Stumilowego Lasu

David Benedictus

6.7 / 10 (167 ocen)

39,90 zł 39,90 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Wielka księga Kubusia Puchatka - Alan Alexander Milne, David Benedictus | mała okładka

Wielka księga Kubusia Puchatka

Alan Alexander Milne, David Benedictus

8.4 / 10 (37 ocen)

59,90 zł 59,90 zł - najniższa cena 59,90 zł - cena detaliczna

Powrót do Stumilowego lasu. Audiobook - David Benedictus | mała okładka

Powrót do Stumilowego lasu. Audiobook

David Benedictus

6.0 / 10 (1 ocena)

24,90 zł 24,90 zł - najniższa cena 24,90 zł - cena detaliczna