Ekke Overbeek

Ekke Overbeek urodził się 22 września 1970 rok. Po ukończeniu studiów na wydziale dziennikarstwa zaczął pracować jako korespondent dla dzienników Trouw, De Tijd i innych niderlandzkich mediów, znajdujących się w Europie Centralnej. Dziennikarz publikował również w języku polskim, między innymi w OKO Press. Współtworzył on pierwszy film w Polsce na temat molestowania seksualnego dzieci w polskim kościele.

Ekke Overbeek - kontrowersyjne książki poruszające tematy tabu


W dorobku literackim Ekke Overbeeka znajdują się książki poruszające tematy kontrowersyjne, zakazane, a także tabu. Wśród nich znajdują się, zarówno reportaże obnażające zakłamanie kościoła katolickiego, jak i te traktujące o problemach oraz patologiach występujących wśród księży. Ekke Overbeek w 2013 roku wydał książkę „Lękajcie się Ofiary. pedofilii w polskim kościele mówią”. Jest także autorem „Maxima Culpa Jan Paweł II wiedział”. Książka wydana przez Agorę w 2023 roku. W dorobku Ekke Overbeeka znajduje się także „Eurotopper Tusk: het nieuwe Polen in Europa. Uitgeverij Conserve”- 2015.

Wyróżnienia za pracę dziennikarką


Ekke Overbeek został wyróżniony za swój całokształt pracy dziennikarskiej. Ponadto wydając książki postanowił także tworzyć dokumenty filmowe, które mogłyby trafić do większej ilości odbiorców, zainteresowanych kontrowersyjnymi tematami. W taki sposób powstał dokument filmowy Ekke Overbeek z 2013 roku, pod tytułem „Silence In The Shadow of John Paul II”. Został on uznany przez krytyków filmowych za doskonały reportaż.

Lista książek: Ekke Overbeek

34,72 zł 34,09 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna

29,90 zł 29,90 zł - najniższa cena 29,90 zł - cena detaliczna