Eric Metaxas

Eric Metaxas

Eric Metaxas to międzynarodowy mówca, dziennikarz i autor książek ze szczytów listy bestsellerów „New York Timesa”. Jego książki przetłumaczono na ponad 20 języków, a jego pamiętną przemowę podczas Narodowego Śniadania z Modlitwą w 2012 roku obejrzało ponad pół miliona internautów. Pisał również scenariusze do filmów animowanych, jest autorem ponad 30 popularnych książek dla dzieci. Jako satyryk współpracował z pismami „Yale Record”, „Atlantic” i „New York Times”. Jest inicjatorem i prowadzącym spotkania z cyklu „Sokrates w Mieście”, w ramach którego odbyły się m.in. spotkania z Malcolmem Gladwellem, Francisem Collinsem, N.T. Wrightem czy Jonathanem Sacksem. Co roku przemawia do dziesiątek tysięcy słuchaczy w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Mieszka na Manhattanie z żoną i córką.

Lista książek

Cuda

Eric Metaxas

Czy racjonalny człowiek może wierzyć w cuda?
Dlaczego łatwiej nam jest uwierzyć świadkowi morderstwa niż świadkowi cudu?

Eric Metaxas, szanowany amerykański dziennikarz i pisarz, doświadczył w swoim życiu prawdziwego cudu. Wiedział jednak, że ludziom trudno będzie w to uwierzyć.

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Bonhoeffer Prawy człowiek i chrześcijanin przeciwko Trzeciej Rzeszy.

Eric Metaxas

Eric Metaxas, amerykański autor i publicysta, ukazuje historię życia i osobowość Dietricha Bonhoeffera (1906-1945), protestanckiego teologa i pastora, który podczas drugiej wojny światowej zaangażował się w działalność opozycyjną wobec reżimu Hitlera, a następnie został aresztowany i stracony w ostatnich tygodniach wojny. Dla polskiego czytelnika książka Metaxasa będzie ciekawą przygodą intelektualną, biogr[...]

Więcej

54,99 zł

36,04 zł