Ewa Zadrzyńska-Głowacka

Ewa Zadrzyńska-Głowacka to polska dziennikarka i reżyserka, żona pisarza, dramaturga i scenarzysty filmu „Rejs” Janusza Głowackiego. Zadrzyńska-Głowacka jest także autorką opowiadań i słuchowisk. W jej dorobku znajdują się artykuły publikowane w Gazecie Wyborczej, Polityce, Twoim stylu, a także New York Times i San Francisco Chronicle.

Ewa Zadrzyńska-Głowacka– popularne książki docenione przez New York Times


W USA Zadrzyńska-Głowacka wydała dwie książki dla dzieci, przychylnie przyjęte przez recenzentów Washington Times i New York Times, a także School Library Journal. W Polsce najbardziej znanym utworem pisarki jest „Głowaccy. Arka na Manhattanie”. Ponadto, opowiadania tej autorki były publikowane także w Kulturze i magazynie Literatura, jak również w czasopiśmie Wezwanie.

Ewa Zadrzyńska-Głowacka– działalność w USA


Twórczość Zadrzyńskiej-Głowackiej uznaje się za przełomową, ponieważ jest to głos kobiety niezależnej, dziennikarki, która spełnia się, zarówno zawodowo, jak i w życiu prywatnym. Zadrzyńska-Głowacka od 1984 roku mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Obecnie nawiązała współpracę z poetami, laureatami różnych konkursów i wyróżnień, przyznawanych za działalność twórczą w USA.

Lista książek: Ewa Zadrzyńska-Głowacka

32,74 zł 32,74 zł - najniższa cena 54,90 zł - cena detaliczna