Gabriel Garcia Marquez

Gabriel García Márquez urodził się 6 marca 1927 roku w Aracataca, a zmarł 17 kwietnia 2014 roku w Meksyku. Był kolumbijskim powieściopisarzem, dziennikarzem, działaczem społecznym, a także jednym z najwybitniejszych twórcow tzw. realizmu magicznego. Był również laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1982 roku za "powieść i opowiadania, w których fantazja i realizm łączą się w złożony świat poezji, odzwierciedlającej życie i konflikty całego kontynentu".
García Márquez jest często uważany za jednego z najwybitniejszych, a na pewno za jednego z najbardziej znanych pisarzy realizmu magicznego. Rozpoczął karierę jako dziennikarz w prasie lokalnej w gazetach „El Heraldo” z miasta Barranquilla oraz „El Universal” wydawanej w Cartagenie. Pierwsze jego większe dzieło, powieść Szarańcza powstała w 1955. García Márquez zdobył popularność cyklem reportaży, pt. Opowieść rozbitka , publikowanych w 1955 na łamach pisma „El Espectador”. Powieść została wydana w formie książkowej w 1970. Najbardziej znaną powieścią Garcíi Márqueza jest Sto lat samotności, która ukazała się w 1967. Powieść okrzyknięto „najważniejszym dziełem literatury hiszpańskojęzycznej od czasów Don Kichota. Należy ona stylistycznie do nurtu „realizmu magicznego”.

Lista książek

Sto lat samotności

Marquez Gabriel Garcia

Miała to być pierwsza powieść Gabriela Garcíi Marqueza. Dzięki swym dziadkom znał od dziecka historię Macondo i dzieje rodziny Buendía, prześladowanej fatum kazirodztwa. Świat, w którym rzeczy nadzwyczajne miały wymiar szarej codzienności, zwyczajność zaś przyjmowana była jak zjawisko nadprzyrodzone; świat bez czasu, gdzie wiele rzeczy nie miało jeszcze nazw, był też jego światem. Potrzebował aż dwudziestu [...]

Więcej

42,90 zł

27,62 zł

O miłości i innych demonach

Marquez Gabriel Garcia

Młody dziennikarz, Gabriel Garcia Marquez, zostaje w październiku 1949 roku wystany na reporterski zwiad na teren dawnego klasztoru, gdzie likwidowane są właśnie krypty pochodzące sprzed dwustu lat. W trakcie burzenia cmentarnych nisz z jednej z nich wypływa ogromna, bo mierząca dwadzieścia dwa metry jedenaście centymetrów, kaskada miedzianych i rzec by można żywych włosów.

Więcej

29,90 zł

17,80 zł

Opowiadania

Marquez Gabriel Garcia

Jest to najpełniejszy zbiór opowiadań Gabriela Garcii Marqueza sprzed Dwunastu opowiadań tułaczych. Obejmuje zarówno tomy: W tym mieście nie ma złodziei i Niewiarygodna i smutna historia niewinnej Erendiry i jej niegodziwej babki, jak i tom Dialog lustra poszerzony o trzy opowiadania: Tubal-Kain wykuwa gwiazdę, Nataniel składa wizytę i Mężczyzna przychodzi w deszczu. Można w nich znaleźć zaczątki jego słyn[...]

Więcej

39,90 zł

23,74 zł

Nowość
Dwie samotności. Dialog mistrzów - Llosa Mario Vargas, Marquez Gabriel Garcia | mała okładka
-35 %

Dwie samotności. Dialog mistrzów

Llosa Mario Vargas, Marquez Gabriel Garcia

Ponad pół wieku temu, w 1967 roku, w Krajowej wyższej Szkole Inżynierii w Limie odbyło się osławione spotkanie dwóch młodych pisarzy latynoamerykańskich: Maria Vargasa Llosy i Gabriela Garcíi Marqueza. W kilkugodzinnej rozmowie poruszyli temat ludzkiej samotności, roli powieściopisarza w społeczeństwie oraz genezy, prawdy i fantazji w Stu latach samotności. Snując rozważania o kondycji powieści w Ameryce Ła[...]

Więcej

37,00 zł

23,89 zł

Jesień patriarchy - Marquez Gabriel Garcia | mała okładka
-39 %

Jesień patriarchy

Marquez Gabriel Garcia

Opowieść o dyktatorze, jego nieograniczonej władzy i trwającej wieczność agonii jest summą latynoamerykańskich dyktatur i narosłej wokół tych dyktatur literatury.
Wszystko w tej opowieści jest niejednoznaczne, wątpliwe, sprzeczne, wykluczające się, zaskakujące i banalne zarazem. Historia splata się z baśnią, hagiografia z brukową tandetą, pieśni żebracze z symfoniami Brucknera. Dzieje się tak dzięki niezwyk[...]

Więcej

39,90 zł

24,50 zł

Życie jest opowieścią - Gabriel Garcia Marquez | mała okładka
-39 %

Życie jest opowieścią

Gabriel Garcia Marquez

Gabriel García Márquez w swojej autobiografii "Życie jest opowieścią" przywołuje wspomnienia tych miejsc i czasów, które ukształtować miały całą jego twórczość, ukoronowaną Nagrodą Nobla w 1982 roku.

Więcej

39,99 zł

24,56 zł

Miłość w czasach zarazy - Gabriel Garcia Marquez | mała okładka
-39 %

Miłość w czasach zarazy

Gabriel Garcia Marquez

"Miłość w czasach zarazy", napisana przez Gabriela Garcię Marqueza z ogromną czułością, humorem i wyrozumiałością, to niezwykła powieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci.

Więcej

39,99 zł

24,58 zł

Nie wygłoszę tu mowy

Marquez Gabriel Garcia

Kolumbijczyk Gabriel García Márquez, to jeden z najbardziej znaczących i wpływowych twórców światowej literatury. Laureat literackiej Nagrody Nobla w 1982 roku, autor powieści, opowiadań i esejów, krytyk filmowy, twórca scenariuszy i przede wszystkim intelektualista zaangażowany w palące problemy naszych czasów, zwłaszcza w kwestie dotyczące jego ukochanej Kolumbii, ale też całej Ameryki Łacińskiej. Central[...]

Więcej

29,99 zł

14,99 zł

Sto lat samotności

Gabriel Garcia Marquez

Więcej

35,00 zł

Sto lat samotności

Gabriel Garcia Marquez

Gabriel García Márquez planował rozpocząć pisanie właśnie od tej książki. Dziadkowie przekazali mu historię Macondo, a także rodziny rodziny Buendía, prześladowanej przez fatum kazirodztwa.
Ta historia jest niesamowita - opisuje świat, w którym zwyczajność przyjmowana jest za zjawisko nadprzyrodzone, świat, w którym wiele rzeczy nie posiada jeszcze nazwy.
Márque dopiero po dwudziestu latach spisał rodzinne opowieścim (...)

Więcej

39,99 zł

25,07 zł

Dwanaście opowiadań tułaczych

Gabriel Garcia Marquez

Więcej

29,99 zł