Gary Romain

Urodzony 8 maja 1914 roku, zmarł 2 grudnia1980 roku w Paryżu. Francuski pisarz z pochodzenia Żyd.
Dzieje pisarza s niezwykle interesujące. Nina Kacew, matka, uciekła wraz z synem z Rosji do Wilna. Później nastąpił przyjazd do Warszawy. Studiował prawo w Paryżu. Gdy tylko wybuchła wojna, bez zastanowienia wstąpił do francuskich sił zbrojnych, by walczyć o wolność. Po zakończeniu wojny rozpoczął karierę dyplomatyczną. Nieszczęśliwy w miłości, dwukrotnie żonaty. Druga żona zmarła śmiercią samobójczą. Romain Gary popadł w depresję. Popełnił samobójstwo.

Lista książek

Obietnica poranka - Romain Gary | mała okładka
-37 %

Obietnica poranka

Romain Gary

Wielka, bezgraniczna miłość macierzyńska, która buduje wokół dziecka iluzje wspaniałego świata. Życie głównego bohatera jest zwariowane dzięki obecności w jego życiu niezwykłej, ale zarazem szalonej matki. Romain przeżywa niesamowite przygody i z dnia na dzień staje się jednym z najbardziej znanych pisarzy XX wieku. Wszechogarniająca macierzyńska miłość jest wspaniała, ale może być również ciężarem.
Porywaj[...]

Więcej

38,00 zł

24,08 zł

Czarodzieje

Gary Romain

Powieść urodzonego sto lat temu w Wilnie dwukrotnego laureata Nagrody Goncourtów (za drugim razem pod pseudonimem Émile Ajar).
Opowieść o weneckiej trupie szarlatanów uprawiających swój proceder w Rosji czasów Katarzyny II i o miłości dorastającego chłopca do młodziutkiej macochy z burzą rudych włosów. "Tytułowi czarodzieje - ostrzega na okładce Jan Gondowicz - wcale nie są niewinni. To handlarze iluzji. Z[...]

Więcej

44,90 zł