Harper Lee

Harper Lee urodziła się 28 kwietnia 1926 roku w Monroeville w Alabamie, również tam zmarła 19 lutego 2016 roku. Była amerykańską pisarką i publicystką, znana głównie z książki "Zabić drozda" z 1960 roku, której ekranizacja ukazała się po dwóch latach.

Za książkę "Zabić drozda" zdobyła Nagrodę Pulitzera, a w 2007 roku została uhonorowana Prezydenckim Medalem Wolności, natomiast w 2010 roku odznaczono ją National Medal od Arts.

Już od czasów dzieciństwa przyjaźniła się ze swoim sąsiadem i szkolnym kolegom Trumanem Capote, który stanowił pierwowzór dla postaci Dilla Harrisa w książce Lee "Zabić drozda".

W lipcu 2015 roku, po ponad pięćdziesięciu latach przerwy, ukazała się jej książka "Idź, postaw wartownika", stanowiąca kontynuację historii z książki "Zabić drozda".

Lista książek

Zabić drozda - Harper Lee | mała okładka
-37 %

Zabić drozda

Harper Lee

Międzynarodowy bestseller i laureat Nagrody Pulitzera.
Lata trzydzieste XX wieku, małe miasteczko na południu USA. Atticus Finch, adwokat i głowa rodziny, broni młodego Murzyna oskarżonego o zgwałcenie biednej białej dziewczyny Mayelli Ewell. Prosta sprawa sądowa z powodu wszechpanującego rasizmu, urasta do rangi symbolu.

Więcej

37,90 zł

23,88 zł

Idź, postaw wartownika

Harper Lee

Maycomb, Alabama. Dwudziestosześcioletnia Jean Louise Finch, zwana Skautem, powraca z Nowego Jorku w rodzinne strony, do starzejącego się ojca. Na południu Stanów Zjednoczonych panuje zamęt polityczny; trwają spory wokół kwestii nadania Murzynom pełni praw obywatelskich. Powrót Jean Louise do domu staje się gorzko-słodkim doświadczeniem, gdy na jaw wychodzi bolesna prawda o jej krewnych, o mieszkańcach miasta, w którym dorastała, o ludziach najbliższych jej sercu.

Więcej

39,90 zł

25,74 zł

Zabić drozda

Harper Lee

"Zabić drozda" teraz w wersji do słuchania!
Lata trzydzieste XX wieku, małe miasteczko na południu USA. Atticus Finch, adwokat i głowa rodziny, broni młodego Murzyna oskarżonego o zgwałcenie biednej białej dziewczyny Mayelli Ewell. Prosta sprawa sądowa z powodu wszechpanującego rasizmu, urasta do rangi symbolu. W codziennej walce o równouprawnienie czarnych jak echo powraca pytanie o to, gdzie przebiegają g[...]

Więcej

37,90 zł

23,88 zł