Harper Lee

Harper Lee urodziła się 28 kwietnia 1926 roku w Monroeville w Alabamie, również tam zmarła 19 lutego 2016 roku. Była amerykańską pisarką i publicystką, znana głównie z książki "Zabić drozda" z 1960 roku, której ekranizacja ukazała się po dwóch latach.

Za książkę "Zabić drozda" zdobyła Nagrodę Pulitzera, a w 2007 roku została uhonorowana Prezydenckim Medalem Wolności, natomiast w 2010 roku odznaczono ją National Medal od Arts.

Już od czasów dzieciństwa przyjaźniła się ze swoim sąsiadem i szkolnym kolegą Trumanem Capote, który stanowił pierwowzór dla postaci Dilla Harrisa w książce Lee "Zabić drozda".

W lipcu 2015 roku, po ponad pięćdziesięciu latach przerwy, ukazała się jej książka "Idź, postaw wartownika", stanowiąca kontynuację historii z książki "Zabić drozda".

Lista książek

Zabić drozda - Harper Lee | mała okładka
-37 %

Zabić drozda

Harper Lee

Międzynarodowy bestseller i laureat Nagrody Pulitzera!

Ponadczasowa powieść, która stała się pradziwym światowym hitem. Wiele razy wznawiana, ukazała się w milionowych przekładach w wielu językach. Uważane za arcydzieło literatury amerykańskiej. Została zekranizowanaw 1962 roku. Film odniósł wielki sukces zdobywając m.in. trzy Oscary.

Więcej

37,90 zł

23,71 zł

Idź, postaw wartownika

Harper Lee

Maycomb, Alabama. Dwudziestosześcioletnia Jean Louise Finch, zwana Skautem, powraca z Nowego Jorku w rodzinne strony, do starzejącego się ojca. Na południu Stanów Zjednoczonych panuje zamęt polityczny; trwają spory wokół kwestii nadania Murzynom pełni praw obywatelskich. Powrót Jean Louise do domu staje się gorzko-słodkim doświadczeniem, gdy na jaw wychodzi bolesna prawda o jej krewnych, o mieszkańcach miasta, w którym dorastała, o ludziach najbliższych jej sercu.

Więcej

39,90 zł

26,15 zł

Zabić drozda

Harper Lee

"Zabić drozda" teraz w wersji do słuchania!
Lata trzydzieste XX wieku, małe miasteczko na południu USA. Atticus Finch, adwokat i głowa rodziny, broni młodego Murzyna oskarżonego o zgwałcenie biednej białej dziewczyny Mayelli Ewell. Prosta sprawa sądowa z powodu wszechpanującego rasizmu, urasta do rangi symbolu. W codziennej walce o równouprawnienie czarnych jak echo powraca pytanie o to, gdzie przebiegają g[...]

Więcej

37,90 zł

23,71 zł