Honorata Zapaśnik

Honorata Zapaśnik jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Publikowała swoje dzieła między innymi w takich magazynach, jak: „Zwierciadło”, „Duży Format” i „Podróże Kultura Świat”. Honorata Zapaśnik zajmowała się również przygotowywaniem felietonów dla telewizji. Obecnie pracuje jako korespondentka portalu „Outriders” w Meksyku i Ameryce Łacińskiej. Reportaże autorki ukazały się w książce reporterskiej „Każdy zrobił, co trzeba”.

Honorata Zapaśnik – opowieści korespondentów wojennych


Honorata Zapaśnik jest autorką dwóch książek. Pierwsza z nich pt. „Wojna jest zawsze przegrana. Polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawnili”, wydana została w 2019 roku. Jest to zbiór rozmów z najlepszymi, polskimi korespondentami wojennymi, którzy postanowili podzielić się swoimi historiami. Ta wyjątkowa książka pełna jest skrywanych emocji i traumatycznych wydarzeń, które po latach zostają opowiedziane. Honorata Zapaśnik pokazuje czytelnikowi tragiczne przeżycia korespondentów i grozę wojny.

Portret niezwykłego człowieka


Kolejna publikacja Honoraty Zapaśnik pt. „Dziwny jest ten świat. Opowieść o Waldemarze Milewiczu”, wydana została w 2021 roku. Książka składa się ze wspomnień rodziny, przyjaciół i współpracowników Waldemara Milewicza. Dzięki niej czytelnik ma szansę poznać sylwetkę jednego z najwybitniejszych korespondentów wojennych, który w 2004 roku zginął w Iraku, w czasie nagrywania programu „Dziwny jest ten świat”. Waldemar Milewicz przekazywał światu informacje na temat konfliktów wojennych, które miały miejsce w Bośni, Kosowie, Rwandzie czy Somalii. Bliscy tragicznie zmarłego korespondenta w rozmowach z Honoratą Zapaśnik podkreślają, że najważniejszy był dla niego drugi człowiek.

Lista książek: Honorata Zapaśnik

37,39 zł 38,49 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna

34,37 zł 28,70 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna