Ian Olasov

Ian Olasov ukończył filozofię na Graduate Center w Nowym Jorku. Obecnie wykłada filozofię w Brooklyn College. Zawodową pasją Iana Olasova jest tzw. filozofia publiczna, filozofia języka i epistemologia społeczna. Założyciel stowarzyszenia Brooklyn Public Philosophers, zrzeszającego filozofów. W ramach działalności stowarzyszenia prowadzone są serie wykładów i prelekcji, poświęconych zagadnieniom z tej dziedziny nauki. Prywatnie miłośnik wegańskiej kuchni i zwierząt. Ian Olasov gra na basie, gitarze i flecie w takich zespołach, jak The Dons i King Cake.

Ian Olasov – autor książek o filozofii


W 2022 roku ukazała się pierwsza książka Iana Olasova pt. „Zapytaj filozofa. Wszystkie pytania, które chcieliście znać”. Inspiracją do wydania tej publikacji było wydarzenie z 2016 roku. Ian Olasov wraz z grupą profesorów i studentów filozofii ustawił stolik w centrum Nowego Jorku wraz z kartką „Zapytaj filozofa”. Autor przez kilka godzin rozmawiał z przechodniami, którzy poruszali wszelkiego rodzaju tematy, poczynając od religii chrześcijańskiej, a kończąc na wyborach prezydenckich. Ian Olasov w wydanej przez siebie publikacji odpowiada na najbardziej nurtujące pytania, które zrodziły się w głowie jego rozmówców.

Rozmowy z filozofem


Ian Olasov w książce pt. „Zapytaj filozofa. Wszystkie pytania, które chcieliście znać” zachęca czytelnika do poznania problemów, które na co dzień nurtują zawodowych filozofów. Jest to książka dla laików, którzy chcą rozszerzyć swoją wiedzę na tematy filozoficzne. Autor w prosty i przystępny sposób wyjaśnia zawiłe kwestie, które na pierwszy rzut oka wydają się niezwykle skomplikowane. Ian Olasov podejmuje się odpowiedzi na pytania dotyczące między innymi sensu istnienia.

Lista książek: Ian Olasov

25,53 zł 25,53 zł - najniższa cena 42,90 zł - cena detaliczna