JP Delaney

JP Delaney urodził się w 1962 roku w Ugandzie. Jego prawdziwe nazwisko to Tony Strong, pisze też pod pseudonimem Anthony Capella. Ukończył oksfordzki St. Peter's College, gdzie studiował literaturę angielską. Po ukończeniu studiów pracował jako copywriter w agencji reklamowej. Był twórcą kilkudziesięciu reklam telewizyjnych oraz wyróżnianych kampanii reklamowych. Jednocześnie zajmował się dziennikarstwem kulinarnym. Jego pasją są podróże w poszukiwaniu doznań związanych z jedzeniem. Współpracował między innymi z Johnem Oliverem. Jego artykuły publikowane są w sekcji podróżniczej gazety The Sunday Times.

JP Delaney i jego książki trzymające w napięciu


JP Delaney napisał pod pseudonimem Anthony Capella kilka znanych powieści obyczajowych, takich, jak „Lody dla królowej", czy "Ulotny urok kawy". Pod swoim prawdziwym nazwiskiem Tony Strong wydał thrillery psychologiczne "The Poison Tree" oraz "Tell Me Lies". Jako JP Delaney zadebiutował 2017 roku bestsellerową powieścią „Lokatorka". Wkrótce potem powstały książki: "W żywe oczy", „Perfekcyjna żona" oraz "W błogiej nieświadomości". Potrafi w niebywały sposób budować napięcie w swoich pełnych intryg książkach, dlatego jego thrillery są tak wciągające. Dzięki temu zdobył serca fanów na całym świecie.

Ekranizacja Lokatorki


Powieść "Lokatorka" to doskonały thriller psychologiczny, który wkrótce powinien doczekać się ekranizacji. O prawa do tej poruszającej książki JP Delaney’a walczyły między innymi Studio Tristar czy Paramount. Jednak ostatecznie ten projekt prawdopodobnie zostanie zrealizowany przez Universal Pictures. Zgodnie z zapowiedziami reżyserem ma być Ron Howard.

Lista książek

W błogiej nieświadomości - JP Delaney | mała okładka
-33 %

W błogiej nieświadomości

JP Delaney

Kiedy okazuje się, że mały Theo − syn Pete’a i Maddie − nie jest ich dzieckiem, ich życie zamienia się w koszmar. Są jednak zbyt wstrząśnięci, by zauważyć niebezpieczeństwo, które dopiero nadchodzi…

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Perfekcyjna żona - JP Delaney | mała okładka
-32 %

Perfekcyjna żona

JP Delaney

Abbie budzi się w szpitalu. Nie pamięta, kim jest. Mężczyzna u jej boku twierdzi, że jest jej mężem. Gdy Abbie dowiaduje się więcej o przeszłości, zaczyna zastanawiać się, czy mąż mówi jej wszystko?

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

W żywe oczy

JP Delaney

Claire kłamie zawodowo. Na zlecenie firmy prawniczej ma demaskować niewiernych mężów i dostarczać dowody ich zdrady. Gdy jej „klientem” zostaje profesor Patrick Fogler, stawka gwałtownie rośnie.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Lokatorka - JP Delaney | mała okładka
-32 %

Lokatorka

JP Delaney

Inteligentny thriller psychologiczny. Idealne mieszkanie, lokatorka, która chce rozpocząć życie od nowa, enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu, a w tle doskonała zbrodnia. Lektura obowiązkowa!

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Pakiet thrillerów JP Delaneya

JP Delaney

Więcej

59,99 zł

40,79 zł