Jerzy Dziewulski

Jerzy Dziewulski urodził się 15 grudnia 1943 roku w Warszawie. Polski polityk, policjant, antyterrorysta, był posłem na Sejm I, II, III, IV kadencji.

Po odbyciu służby wojskowej wstąpił do Milicji Obywatelskiej, odbył szkolenie w silach specjalnych Izraela.

W 1980 roku ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 1997 roku odszedł z Policji, zgodnie z konstytucyjnym zakazem łączenia mandatu parlamentarzysty ze służbą.

Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz trzy razy Medalem za Ofiarność i Odwagę.

Jest współautorem książek typu wywiad-rzeka: "Jerzy Dziewulski o polskiej policji", "Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce", "Jerzy Dziewulski o kulisach III RP".

Lista książek

Jerzy Dziewulski o kulisach III RP - Dziewulski Jerzy, Pyzia Krzysztof | mała okładka
-43 %

Jerzy Dziewulski o kulisach III RP

Dziewulski Jerzy, Pyzia Krzysztof

Niecenzurowana opowieść o początkach III RP.
Niewygodna prawda o negocjacjach z udziałem Kościoła przy Okrągłym Stole. Kulisy werbowania księży przez esbecję. "Most", największa operacja w historii światowych służb specjalnych, w relacji dowódcy - Jerzego Dziewulskiego. Sekrety ochrony najważniejszych osób w naszym państwie i najważniejszych osób na świecie. Noc teczek z 4 na 5 czerwca 1992 roku w polskim S[...]

Więcej

37,00 zł

21,23 zł

Jerzy Dziewulski o polskiej policji - Jerzy Dziewulski | mała okładka
-43 %

Jerzy Dziewulski o polskiej policji

Jerzy Dziewulski

Szokująca opowieść o codzienności polskiej policji.
Jeden z najsłynniejszych gliniarzy po wielu latach w końcu przerywa milczenie!
Jak naprawdę wygląda praca w polskiej policji?

Więcej

35,00 zł

20,08 zł

Wiadomości o jachtach żaglowych

Jerzy Dziewulski

Jest to największa i najpełniejsza monografia wiedzy o jachtach żaglowych, jaka kiedykolwiek ukazała się w Polsce.Obszerna monografia na temat budowy jachtów.Przydatna wszystkim tym, którzy chcą się szkolić na wyższe patenty żeglarskie, bądź tylko pogłębiać swoją wiedzę.Ponad 500 rysunków, wiele tabel i załączników.Zalecana przez Główną Komisję Szkolenia PZŻ do nauki na wszystkie patenty żeglarskie.[...]

Więcej

69,90 zł

45,01 zł