Joanna Kurowska

JOANNA KUROWSKA – urodziła się 25 listopada 1964 roku w Gdyni. Tak naprawdę nazywa się Katarzyna Barbara Kurowska. Jest znaną polską aktorką filmową i serialową oraz artystką kabaretową i piosenkarką. Ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Tuż po studiach zaczęła swoją karierę jako Joanna Kurowska.

Joanna Kurowska – największe role filmowe i teatralne


Po studiach przeniosła się do Warszawy, gdzie związała się z teatrem Komedia oraz z teatrem Nowym. Można ją było także zobaczyć na deskach w Łodzi. Występowała tam w takich teatrach, jak choćby Powszechny i Studyjny ’83 im. Juliana Tuwima. W późniejszych latach mogliśmy ją podziwiać również w warszawskim Capitolu, Rampie i Bajce.

Największą popularność przyniosły jej występy w telewizji. Joanna Kurowska pojawiała się w programie kabaretowym „Misz-masz” z Alicją Resich-Modlińską, czy też w „Magazynio” z Cezarym Pazurą oraz Stefanem Friedmannem. Bardzo dużą rozpoznawalność zapewniła jej również rola w serialu „Czterdziestolatek. 20 lat później”, gdzie zagrała już dorosłą córkę inżyniera Karwowskiego, Jagodę. Oprócz tego występowała w takich serialach, jak choćby „Ekstradycja”, „Graczykowie”, czy też „Świat według Kiepskich”. Jeśli chodzi o dorobek filmowy, mogliśmy ją zobaczyć między innymi w „Długu” oraz „Dniu Świra”.

Joanna Kurowska – biografia


W 2022 roku na rynku pojawiła się jej bardzo osobista biografia pt. „Każdy dzień jest cudem”. Joanna Kurowska w rozmowie z Kamilą Drecką opowiedziała między innymi o swojej karierze oraz o dramatach, których życie jej nie szczędziło.

Lista książek: Joanna Kurowska

59,99 zł

41,99 zł

59,00 zł

49,96 zł