John Pomfret

John Pomfret urodził się w 1959 roku w Milwaukee, Wisconsin. Autor jest Amerykaninem. Studiował na Uniwersytecie Stanforda. Otrzymał tytuł licencjata i magistra studiów wschodnioazjatyckich. W 1980 roku wyjechał jako pierwszy amerykański student na Uniwersytet w Nankinie. Jest dziennikarzem i pisarzem. Pracuje dla Washington Post. John Pomfret ma żonę Zhang Mei.

John Pomfret – przyjaciele z dawnych lat


„Lekcje chińskiego” Pomfreta to reportaż z Chin z 2006 roku. Opowiada o odległym państwie, w którym żyje grupa studentów, kolegów ze szkolnej klasy. Autor odnalazł ich po wielu latach. Był ciekawy, jak potoczyły się ich losy w nowych Chinach. Osoby te wywodzą się z różnych środowisk. Łączy ich wspólna przeszłość – studia w Nankinie. Wśród bohaterów odnaleźć można samotną matkę, partyjnego karierowicz, biznesmena, nieudolnego dysydenta, handlarza autami oraz samego autora.

Międzynarodowy dziennikarz


John Pomfret jest też autorem książki pt.: „Pozdrowienia z Warszawy. Polski wywiad, CIA i wyjątkowy sojusz”. Autor był nominowany do Nagrody Pulitzera w kategorii dziennikarstwo międzynarodowe. Pisarz działał jako dziennikarz w krajach azjatyckich. Z Chin został wydalony za powiązania z protestującymi studentami.

Lista książek: John Pomfret

37,39 zł 38,49 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna