Jon Krakauer

Urodzony w 1954 roku, amerykański alpinista, dziennikarz i pisarz. Autor niezwykle docenianej i kontrowersyjnej książki “Wszystko za Everest”. W 1996 roku był uczestnikiem komercyjnej wyprawy na Mount Everest. Podczas niej wydarzyła się tragedia. Zginęło aż 8 osób. Na podstawie swoich doświadczeń napisał tę książkę. Wzbudziła ona kontrowersje, ponieważ autor krytykował jednego z przewodników, Anatolija Bukriejewa. Krakauer napisał książkę The Climb: Tragic Ambitions on Everest (Wspinaczka: Mount Everest i zgubne ambicje). Tam opisał wydarzenia ze swojego punktu widzenia. W 2015 roku opublikował książkę dotyczącą problemów życia w uniwersyteckich, amerykańskich miasteczkach "Missoula. Rape and Justice System in a College Town".

Lista książek

Pod sztandarem nieba. Wiara, która zabija - Jon Krakauer | mała okładka
-41 %

Pod sztandarem nieba. Wiara, która zabija

Jon Krakauer

24 lipca 1984 roku zamordowane zostały kobieta i jej piętnastomiesięczna córeczka. Według policji zabójstwo mogło być następstwem „objawienia” religijnego. Krakauer szuka wyjaśnienia tej zbrodni. Podejmuje próbę zrozumienia natury wiary, której podstawą miały być cnotliwość, otwartość i posłuszeństwo.

Więcej

49,90 zł

29,50 zł

Wszystko za życie

Jon Krakauer

Chris McCandless porzucił wszystko. Zerwał wszelkie więzi, rozdał pieniądze przeznaczone na studia, by wyruszyć w drogę, która miała dać mu wolność. W swym poruszającym reportażu autor idzie śladami młodego mężczyzny, który zafascynowany jest powieściami Jacka Londona, postanawia niczym współczesny wędrowny asceta przemierzyć samotnie Amerykę, by dotrzeć na Alaskę.

Więcej

28,00 zł

Wszystko za Everest - Jon Krakauer | mała okładka
-41 %

Wszystko za Everest

Jon Krakauer

To książka, która w krótkim okresie czasu od swojej premiery szybko zyskała miano bestsellera, ale wywołała również wiele kontrowersji swoją treścią.

Jon Krakauer jest amerykańskim alpinistą. W 1996 rok brał udział w wyprawie na Mount Everest. Gdy jednocześnie trzy ekipy podjęły się ataku szczytowego zerwała się burza.

Od tego momentu każda minuta była morderczą walką o przetrwanie...

Więcej

44,90 zł

26,54 zł

Missoula Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim - Jon Krakauer | mała okładka
-41 %

Missoula Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim

Jon Krakauer

Missoula w Montanie tylko z pozoru jest sielskim miasteczkiem uniwersyteckim, zamieszkanym przez zżytą społeczność dumną ze swojej drużyny futbolowej. Tak naprawdę ta przyjemna fasada skrywa poważny problem, jakim są liczne przypadki przemocy, której ofiarami padają studentki tutejszego uniwersytetu.

Według ustaleń Departamentu Sprawiedliwości, badającego sytuację w Missouli, w latach 2008–2012 tamtejsza p[...]

Więcej

49,90 zł

29,50 zł