Kamala Harris

KAMALA HARRIS – urodziła się 20 października 1964 roku w Oakland w rodzinie imigrantów z Jamajki i Indii. Jest znaną amerykańską polityczką i prawniczką. Od 2021 roku piastuje urząd wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Kamala Harris ukończyła studia na Uniwersytecie Howarda zdobywając stopień bachelor’s degree z politologii i ekonomii. Jest także absolwentką Uniwersytetu Kalifornijskiego na kierunku prawo. Zdobyła również stopień juris doctor.

Kamala Harris – kariera prawnicza


Jeszcze na studiach angażowała się w liczne akcje społeczne. Przede wszystkim walczyła z rasizmem i wykluczeniem. W swojej pracy zawodowej również stara się stawać w obronie praw mniejszości. Była między innymi prokurator generalną Kalifornii. Kamala Harris to pierwsza kobieta i pierwsza osoba czarnoskóra azjatyckiego pochodzenia, która pełniła ten urząd. Później została wybrana do Senatu USA. Początkowo chciała startować w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Jednak słabe sondaże sprawiły, że wycofała się z tego pomysłu. Ostatecznie w 2021 roku objęła urząd wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. W 2020 roku wraz z Joem Bidenem została Człowiekiem Roku tygodnika „Time”.

Kamala Harris – biografie


Na rynku ukazały się dwie biografie Kamali Harris. Jedna z nich jest autorstwa znanej dziennikarki Dan Morain i nosi tytuł „Kamala Harris. Pierwsza biografia”. Drugą napisała sama wiceprezydent Stanów Zjednoczonych. W książce „Prawda, która nas niesie. Amerykańska podróż” Kamala Harris opowiedziała o swoim życiu, ważnych dla niej wartościach i motywacji do działania.

Lista książek: Kamala Harris

24,75 zł 24,75 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna