Katherine Arden

Katherine Arden jest amerykańską pisarką.

Studiowała język francuski i rosyjski, z myślą, aby zostać tłumaczką. Mieszkała w kilku miastach we Francji, a także w Moskwie i na Haiti, gdzie napisała książkę "Niedźwiedź i słowik".

Lista książek

Zima czarownicy - Katherine Arden | mała okładka
-39 %

Zima czarownicy

Katherine Arden

Bestseller "New York Timesa"
Niesamowite zakończenie "Zimowej Trylogii"!
Wasia i Morozko powracają w trzeciej części przygód, stanowiącej kontynuację "Niedźwiedzia i słowika" oraz "Dziewczyny z wieży", by walczyć ze śmiertelnymi i magicznymi wrogami i ocalić obie Rusie, tę widzialną i tę niewidzialną.
Wasilisa Pietrowna to niezwykła dziewczyna, za wszelką cenę szukająca własnej drogi. Jej odwaga oraz magicz[...]

Więcej

44,90 zł

27,57 zł

Niedźwiedź i słowik - Katherine Arden | mała okładka
-39 %

Niedźwiedź i słowik

Katherine Arden

W Rusi, na skraju pustkowia, zima trwa większą część roku, a podczas długich wieczorów Wasilisa i jej rodzeństwo lubią siadać razem przy piecu i słuchać bajek, które opowiada im niania. Wasia uwielbia zwłaszcza bajkę o Mrozie, błękitnookim demonie zimy. Mądrzy Rosjanie boją się go, gdyż zabiera zbłąkane dusze, szanują także duchy chroniące ich domostw przed złem.
Pewnego dnia owdowiały ojciec Wasi przywozi [...]

Więcej

39,90 zł

24,50 zł

Dziewczyna z wieży - Katherine Arden | mała okładka
-39 %

Dziewczyna z wieży

Katherine Arden

W średniowiecznej Rusi młoda kobieta ma niewielki wybór: małżeństwo albo życie w klasztorze. Wasia wybierze trzecią drogę: magię.
Na dworze Wielkiego Księcia Moskiewskiego trwają walki o władzę i narastają niepokoje. Tymczasem na okoliczne wsie napadają bandyci, którzy podpalają domy i porywają dziewczynki. Wielki Książę i jego wierny druh, brat Aleksander, wyruszają, by pokonać rozbójników. Po drodze spoty[...]

Więcej

44,90 zł

27,57 zł