Klaudiusz Szymańczak

Klaudiusz Szymańczak urodził się w 1978 roku. Przez wiele lat pełnił służbę jako policjant w jednej z pruszkowskich komend. Porzucił zawód policjanta z powodu rozpoczęcia studiów politologicznych, odbywających się na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto Klaudiusz Szymańczak ukończył także Amerykanistykę. Od 2008 roku jest właścicielem szkoły językowej i wykładowcą języka angielskiego. Pracował także w branży IT i pisał felietony m.in. dla Wirtualnej Polski.

Klaudiusz Szymańczak– debiutancka powieść inspirowana historią i kulturą USA


Szymańczak jest autorem powieści pod tytułem „Negatyw”. Inspiracją do jej napisania była twórczość Depeche Mode, biografia Johnny’ego Casha, a także historia i kultura USA. W powieści zauważyć można także nawiązania do relacji z podróży autora do stanów Teksas, Illinois, Wisconsin czy Nowego Jorku. Szymańczak jest autorem cyklu „John Slate i Robert Laurentowicz”, w którym znalazły się takie powieści, jak „Wirga”, „Mroczny świt” i „Otulina”.

Uznanie krytyków literackich


Klaudiusz Szymańczak mimo tego, że zadebiutował na rynku wydawniczym około trzech lat temu, bardzo szybko zyskał uznanie krytyków literackich. Twórczość Szymańczaka została doceniona także przez czytelników. Obecnie pisarz pracuje nad kolejnym kryminałem, tym razem feministycznym. To projekt realizowany z udziałem współautorki, której nazwisko do tej pory nie zostało ujawnione.

Lista książek: Klaudiusz Szymańczak

Otulina - Szymańczak Klaudiusz | mała okładka
-55 %

Otulina

Klaudiusz Szymańczak

7.3 / 10 (111 ocen)

20,25 zł 20,25 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

Negatyw - Klaudiusz Szymańczak | mała okładka

Negatyw

Klaudiusz Szymańczak

6.8 / 10 (237 ocen)

39,90 zł 39,90 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Mroczny świt - Klaudiusz Szymańczak | mała okładka

Mroczny świt

Klaudiusz Szymańczak

7.0 / 10 (100 ocen)

39,90 zł 39,90 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Virga - Klaudiusz Szymańczak | mała okładka

Virga

Klaudiusz Szymańczak

7.3 / 10 (87 ocen)

39,90 zł 39,90 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna