Krystyna Kurczab-Redlich

Krystyna Kurczab-Redlich urodziła się 6 grudnia 1954 roku w Zabrzu. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracowała z takim redakcjami, jak: „Przekrój”, „Panorama” czy „Szpilki”. W latach 1990-2004 była korespondentką polskich mediów w Rosji. Autorka filmów dokumentalnych o Czeczenii, w których poruszała tematykę łamania praw człowieka. Krystyna Kurczab-Redlich posiada pseudonim „polska Politkowska”. Laureatka nagrody im. Kazimierza Dziewanowskiego dla korespondenta zagranicznego i wyróżnienia Amnesty International za publikacje dotyczące Czeczenii.

Krystyna Kurczab-Redlich – specjalistka od spraw związanych z Rosją


Krystyna Kurczab-Redlich jest autorką książek poruszających tematy związane z Rosją. W 2007 wydała zbiór reportaży pt. „Głową o mur Kremla”. Autorka przybliża czytelnikowi codzienne życie Rosjan, które miała okazję poznać w czasie pobytu w tym kraju. Krystyna Kurczab-Redlich ujawnia obłudę rosyjskiej propagandy i praktyki działania rosyjskich władz. Ponadto w książce zawarty został obraz wojny w Czeczenii i jej faktycznego przebiegu. Krystyna Kurczab-Redlich wydała również takie publikacje, jak: „Przewodnik kulturalny. O nadziei” i „Pandrioszka”.

Tajemnice Władimira Putina


W 2016 roku ukazała się książka Krystyny Kurczab-Redlich pt. „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”. Autorka dzieli się z czytelnikami nieznanymi faktami z życia rosyjskiego polityka. W publikacji zawarte zostały informacje na temat działalności Władimira Putina w KGB czy jego związków z Al.-Kaidą. Czytelnik dowie się, w jaki sposób rosyjski przywódca doprowadził do wojny w Czeczeni i w Ukrainie. Autorka stara się również pokazać rodzinne koneksje Władimira Putina i jego relacje z najbliższymi osobami.

Lista książek: Krystyna Kurczab-Redlich

Pandrioszka - Krystyna Kurczab-Redlich | mała okładka
-23 %

Pandrioszka

Krystyna Kurczab-Redlich

7.3 / 10 (486 ocen)

33,12 zł 33,12 zł - najniższa cena 42,99 zł - cena detaliczna

49,99 zł 49,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

64,99 zł 64,99 zł - najniższa cena 64,99 zł - cena detaliczna

Nowość
Wowa Wołodia Władimir Tajemnice Rosji Putina - Krystyna Kurczab-Redlich | mała okładka
-23 %

Wowa Wołodia Władimir Tajemnice Rosji Putina

Krystyna Kurczab-Redlich

57,78 zł 57,78 zł - najniższa cena 74,99 zł - cena detaliczna

Ani żadnej wyspy Rozmowy o Rosji i Ukrainie - Brysacz Piotr, Jastrzębski Maciej, Krystyna Kurczab-Redlich, Morawiecki Jędrzej, Wojciech Górecki | mała okładka
-43 %

Ani żadnej wyspy Rozmowy o Rosji i Ukrainie

Brysacz Piotr, Jastrzębski Maciej, Krystyna Kurczab-Redlich, Morawiecki Jędrzej, Wojciech Górecki

7.6 / 10 (63 ocen)

19,89 zł 19,89 zł - najniższa cena 34,90 zł - cena detaliczna