Krystyna Kurczab-Redlich

Krystyna Kurczab-Redlich urodziła się 6 grudnia 1954 roku w Zabrzu. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracowała z takim redakcjami, jak: „Przekrój”, „Panorama” czy „Szpilki”. W latach 1990-2004 była korespondentką polskich mediów w Rosji. Autorka filmów dokumentalnych o Czeczenii, w których poruszała tematykę łamania praw człowieka. Krystyna Kurczab-Redlich posiada pseudonim „polska Politkowska”. Laureatka nagrody im. Kazimierza Dziewanowskiego dla korespondenta zagranicznego i wyróżnienia Amnesty International za publikacje dotyczące Czeczenii.

Krystyna Kurczab-Redlich – specjalistka od spraw związanych z Rosją


Krystyna Kurczab-Redlich jest autorką książek poruszających tematy związane z Rosją. W 2007 wydała zbiór reportaży pt. „Głową o mur Kremla”. Autorka przybliża czytelnikowi codzienne życie Rosjan, które miała okazję poznać w czasie pobytu w tym kraju. Krystyna Kurczab-Redlich ujawnia obłudę rosyjskiej propagandy i praktyki działania rosyjskich władz. Ponadto w książce zawarty został obraz wojny w Czeczenii i jej faktycznego przebiegu. Krystyna Kurczab-Redlich wydała również takie publikacje, jak: „Przewodnik kulturalny. O nadziei” i „Pandrioszka”.

Tajemnice Władimira Putina


W 2016 roku ukazała się książka Krystyny Kurczab-Redlich pt. „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”. Autorka dzieli się z czytelnikami nieznanymi faktami z życia rosyjskiego polityka. W publikacji zawarte zostały informacje na temat działalności Władimira Putina w KGB czy jego związków z Al.-Kaidą. Czytelnik dowie się, w jaki sposób rosyjski przywódca doprowadził do wojny w Czeczeni i w Ukrainie. Autorka stara się również pokazać rodzinne koneksje Władimira Putina i jego relacje z najbliższymi osobami.

Lista książek: Krystyna Kurczab-Redlich

Bestseller

64,99 zł

43,22 zł

Nowość
Pandrioszka - Krystyna Kurczab-Redlich | mała okładka
-19 %

Pandrioszka

Krystyna Kurczab-Redlich

7.1 / 10 (167 ocen)

42,99 zł

34,90 zł

49,99 zł

40,60 zł